Turcja zabrała imigrantów znad greckiej granicy

Opublikowano: 29.03.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 423

Turcja zabrała wszystkich imigrantów, koczujących od 1 marca na granicy turecko-greckiej, powiedział w piątek premier Grecji Kyriakos Mitsotakis.

Wcześniejsze doniesienia agencji Reuters mówiły, że tureckie władze podstawiły autobusy, którymi zabrano 6 tysięcy imigrantów.

Spędzili oni na granicy prawie cztery tygodnie, od czasu, gdy prezydent Turcji Erdogan oświadczył pod koniec lutego, że kraj nie będzie powstrzymywać osób, które chcą się przedostać do Europy i Turcy zaczęli aktywnie przywozić imigrantów, nad granicę grecką. Do Europy udało się przedostać tylko około 2 tysiącom osób płynących na greckie wyspy; granica lądowa była przez siły greckie zamknięta i broniona.

Przywódcy kilku krajów europejskich obiecali Erdoganowi dalsze pieniądze na utrzymanie imigrantów w Turcji, ale jakie to sumy i kiedy mają zostać wypłacone, nie jest ostatecznie ustalone.

Obecnie imigranci przewożeni są do specjalnych obozów, w których spędzą dwa tygodnie kwarantanny, z obawy, że mogli się zarazić koronawirusem w obozowiskach koło granicy.

Niemiecki „Bild” podał, powołując się na tajny raport BND (federalnej agencji wywiadowczej), że wmieszani między imigrantów na granicy byli agenci wywiadu tureckiego, którzy rzucali kamieniami i petardami w żołnierzy greckich, żeby wywołać ich reakcję i zamieszki. Doniesieniom tym władze tureckie zaprzeczyły.

Autorstwo: (gl)
Na podstawie: Greece.GreekReporter.com, Reuters.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.