Turcja wybrała. Erdoğan robi dobrą minę do złej gry

Opublikowano: 02.04.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1223

Partia Sprawiedliwości i Rozwoju prezydenta Recepa Tayyipa Erdoğana przegrała w wyborach samorządowych w Turcji. Lokalne media twierdzą, że wynik wyborów jest przełomowy.

Wybory samorządowe w Turcji odbyły się w zeszłą niedzielę. Już pierwsze wyniki exit poll były niezbyt optymistyczne dla Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP), której przewodzi urzędujący prezydent.

Teraz, gdy spływają pierwsze oficjalne wyniki, wygląda na to, że rzeczywiście konserwatywno-nacjonalistyczna partia Erdoğana przegrała z opozycyjną Republikańską Partią Ludową (CHP).

Republikanie uzyskali 37,74 procent głosów, a narodowcy prezydenta 35,49 proc.

Sam Erdoğan skomentował już wyniki wyborów. – 31 marca nie jest dla nas końcem, ale punktem zwrotnym. W wyborach do administracji lokalnej, które odbyły się 31 marca, naród turecki po raz kolejny wykorzystał urnę wyborczą jako okazję do przekazania politykom swojego przesłania. Niezależnie od wyników, zwycięzcą tych wyborów jest przede wszystkim nasza demokracja, wola narodowa i wszystkie 85 milionów ludzi, niezależnie od ich poglądów politycznych – stwierdził turecki przywódca.

Prezydent wyraził nadzieję, że wyniki wyborów okażą się korzystne dla Turcji oraz tureckich miast i wsi.

Wyniki Republikanów to największe zwycięstwo partii będącej na lewo od AKP od 1989 roku.

Autorstwo: SG
Na podstawie: Posta.com.tr, DoRzeczy.pl
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.