Turcja wspiera terrorystów z ISIL

Opublikowano: 30.04.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 336

Libijska Armia Narodowa dowodzona przez marszałka Khalifa Haftara twierdzi, że posiada dokumenty i inne dowody, które świadczą o tym, że Turcja wspiera organizację terrorystyczną Państwo Islamskie.

Te oświadczenia złożono w poniedziałek na oficjalnym koncie armii Haftara na “Twitterze”. „Turcja jest jednym z krajów wspierających terroryzm na całym świecie. W naszej dyspozycji są zdobyte tureckie dokumenty i inne dowody potwierdzające wsparcie«Państwa Islamskiego przez władze Turcji” – przekonuje Libijska Armia Narodowa. W oświadczeniu nie przedstawiono żadnych dowodów na poparcie tych stwierdzeń. Dodano również, że Libijska Armia Narodowa walczy w Trypolisie przeciwko grupie terrorystycznej Al-Kaida.

Po obaleniu i zabójstwie Muammara Kaddafiego w 2011 roku Libia praktycznie przestała funkcjonować jako jedno państwo. Teraz w kraju króluje dwuwładza. Na wschodzie zasiada parlament wybrany przez naród, a na zachodzie w stolicy Trypolisie – Rząd Jedności Narodowego kierowany przez Fayeza Sarraja przy wsparciu ONZ i Unii Europejskiej. Władze wschodniej części kraju działają niezależnie od Trypolisu i współpracują z Libijską Armią Narodową.

4 kwietnia Haftar nakazał swoim siłom rozpocząć ofensywę na Trypolis w celu „uwolnienia się od terrorystów”. Uzbrojone jednostki lojalne wobec rządu w Trypolisie ogłosiły rozpoczęcie operacji „Wulkan Gniewu”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.