Turcja wspiera terrorystów z ISIL

Opublikowano: 30.04.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 55

Libijska Armia Narodowa dowodzona przez marszałka Khalifa Haftara twierdzi, że posiada dokumenty i inne dowody, które świadczą o tym, że Turcja wspiera organizację terrorystyczną Państwo Islamskie.

Te oświadczenia złożono w poniedziałek na oficjalnym koncie armii Haftara na “Twitterze”. „Turcja jest jednym z krajów wspierających terroryzm na całym świecie. W naszej dyspozycji są zdobyte tureckie dokumenty i inne dowody potwierdzające wsparcie«Państwa Islamskiego przez władze Turcji” – przekonuje Libijska Armia Narodowa. W oświadczeniu nie przedstawiono żadnych dowodów na poparcie tych stwierdzeń. Dodano również, że Libijska Armia Narodowa walczy w Trypolisie przeciwko grupie terrorystycznej Al-Kaida.

Po obaleniu i zabójstwie Muammara Kaddafiego w 2011 roku Libia praktycznie przestała funkcjonować jako jedno państwo. Teraz w kraju króluje dwuwładza. Na wschodzie zasiada parlament wybrany przez naród, a na zachodzie w stolicy Trypolisie – Rząd Jedności Narodowego kierowany przez Fayeza Sarraja przy wsparciu ONZ i Unii Europejskiej. Władze wschodniej części kraju działają niezależnie od Trypolisu i współpracują z Libijską Armią Narodową.

4 kwietnia Haftar nakazał swoim siłom rozpocząć ofensywę na Trypolis w celu „uwolnienia się od terrorystów”. Uzbrojone jednostki lojalne wobec rządu w Trypolisie ogłosiły rozpoczęcie operacji „Wulkan Gniewu”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o