Turcja wprowadza pomarańczowy stopień zagrożenia

Opublikowano: 01.02.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 448

Pentagon zaapelował do Rosji i Turcji o rozmowy i podjęcia kroków zmierzających do deeskalacji konfliktu – powiedział rzecznik Pentagonu Mark Wright.

“Jak już mówiliśmy po wcześniejszych incydentach, Stany Zjednoczone przyłączą się do NATO w solidarności z Turcją. Wzywamy Rosję, by szanowała przestrzeń powietrzną Turcji i zaprzestała działań, które zwiększają ryzyko nasilenia niestabilności w regionie. Istotne jest, by Rosjanie i Turcy rozmawiali ze sobą i podejmowali kroki zapobiegające eskalacji” – podkreślił rzecznik Pentagonu.

W sobotę MSZ Turcji oświadczyło, że samolot Su-34 rosyjskich sił powietrznych w piątek naruszył turecką przestrzeń powietrzną. Ambasador Rosji w Ankarze został wezwany do tureckiego ministerstwa. Natomiast rosyjski resort obrony oświadczył, że ani rosyjskie systemy przeciwrakietowe w Syrii, ani syryjskie radary nie zarejestrowały naruszenia granicy.

Jak poinformowała w niedzielę agencja Anadolu, w bazach lotniczych tureckich sił powietrznych wprowadzono „pomarańczowy” stopień zagrożenia. Według źródeł wojskowych agencji, oznacza on „pełną gotowość” i natychmiastową reakcję pilotów na zagrożenia bez porozumienia się z dowództwem.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.