Turcja traci kolejnego żołnierza w Syrii

Opublikowano: 03.03.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1019

Po kilku dniach wyraźnych porażek, Syryjska Armia Arabska odzyskuje tereny utracone w ostatnim czasie na rzecz „rebeliantów” i wspierającej ich tureckiej armii. Wczoraj syryjskie wojsko odzyskało więc kontrolę nad autostradą łączącą Damaszek z Aleppo, a także nad kilkoma miejscowościami w południowej części prowincji Idlib. W wyniku ofensywy śmierć poniósł kolejny turecki żołnierz.

https://www.youtube.com/watch?v=KUTRmdcM_WI

W ubiegły czwartek syryjskie lub rosyjskie lotnictwo dokonało ataku na cel znajdujący się w południowym Idlib, w wyniku czego śmierć poniosło ostatecznie 36 żołnierzy Tureckich Sił Zbrojnych (TSK). Spowodowało to odwet ze strony tureckiego wojska, któremu miało udać się zniszczyć część sprzętu należącego do Syryjskiej Armii Arabskiej (SAA). W wyniku kontrofensywy dżihadystom udało się odzyskać sporą część miejscowości we wschodnim i południowym Idlib.

Ostatecznie wczoraj SAA ogłosiło odzyskanie kontroli nad kluczowym miastem Sarakib oraz miejscowościami znajdującymi się na południe od niego. Tym samym po kilku dniach syryjskie wojsko odzyskało kontrolę nad autostradą M5 łączącą Damaszek z Aleppo. Ponadto armia zaczyna odzyskiwać zdobyte w ubiegłym tygodniu miejscowości położone w południowej części wspomnianej prowincji.

We wczorajszych starciach w pobliżu Sarakib zginął turecki żołnierz. Według tureckiego resortu obrony narodowej poniósł on śmierć w wyniku ostrzału ze strony syryjskiej artylerii. Dodatkowo SAA miało zestrzelić wczoraj kolejnego drona należącego do TSK. Szumne zapowiedzi Turcji dotyczące rozpoczęcia ofensywy pod kryptonimem „Wiosenna Tarcza” nie mają więc na razie potwierdzenia w rzeczywistości.

Obecnie walki pomiędzy syryjskim wojskiem a „rebeliantami” trwają na północy od Sarakib. Rosyjskie i syryjskie lotnictwo rozpoczęło z kolei bombardowania centrum miasta Idlib, w wyniku czego zginąć lub odnieść rany miało już 25 osób.

Na podstawie: Almasdarnews.com, Syriahr.com/en
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.