Turcja rozpoczęła operację wojskową w Iraku

Opublikowano: 29.05.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 9

Turcja rozpoczęła naziemną i powietrzną operację antyterrorystyczną na północy Iraku – poinformowano w rozpowszechnionym we wtorek oświadczeniu MO kraju. Celem operacji w regionie Hakurk jest walka z Kurdami z Partii Pracujących Kurdystanu (PPK).

„W ramach misji Pençe („Łapa”) 27 maja 2019 roku po atakach artyleryjskich i powietrznych brygady powietrzno-desantowe przystąpiły do operacji antyterrorystycznej na północy Iraku, w której biorą udział helikoptery ATAK. Celem operacji w regionie Hakurk jest neutralizacja zarówno terrorystów, jak i ich schronów” – podkreślono w komunikacie.

Siły Zbrojne Turcji co pewien czas przeprowadzają precyzyjne ataki na cele PPK, znajdujące się na północy Iraku. Ankara uważa ugrupowanie za organizację terrorystyczną i jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa Turcji.

Przypomnimy, że pod koniec marca tureckie siły powietrzne dokonały zmasowanego ataku lotniczego na stanowiska zakazanej w tym kraju PPK podczas operacji powietrznej w północnym Iraku. Według tureckiego Ministerstwa Obrony, w tym okresie siły bezpieczeństwa zneutralizowały ponad 10 000 członków Partii Pracujących Kurdystanu. Na północy Iraku znajdują się bazy PPK, przeciwko którym tureckie siły zbrojne prowadzą operacje powietrzne i naziemne.

PPK funkcjonuje w irackim Kurdystanie legalnie i dążą do niepodległego państwa kurdyjskiego.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o