Turcja rozpoczęła operację wojskową w Iraku

Opublikowano: 29.05.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 358

Turcja rozpoczęła naziemną i powietrzną operację antyterrorystyczną na północy Iraku – poinformowano w rozpowszechnionym we wtorek oświadczeniu MO kraju. Celem operacji w regionie Hakurk jest walka z Kurdami z Partii Pracujących Kurdystanu (PPK).

„W ramach misji Pençe („Łapa”) 27 maja 2019 roku po atakach artyleryjskich i powietrznych brygady powietrzno-desantowe przystąpiły do operacji antyterrorystycznej na północy Iraku, w której biorą udział helikoptery ATAK. Celem operacji w regionie Hakurk jest neutralizacja zarówno terrorystów, jak i ich schronów” – podkreślono w komunikacie.

Siły Zbrojne Turcji co pewien czas przeprowadzają precyzyjne ataki na cele PPK, znajdujące się na północy Iraku. Ankara uważa ugrupowanie za organizację terrorystyczną i jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa Turcji.

Przypomnimy, że pod koniec marca tureckie siły powietrzne dokonały zmasowanego ataku lotniczego na stanowiska zakazanej w tym kraju PPK podczas operacji powietrznej w północnym Iraku. Według tureckiego Ministerstwa Obrony, w tym okresie siły bezpieczeństwa zneutralizowały ponad 10 000 członków Partii Pracujących Kurdystanu. Na północy Iraku znajdują się bazy PPK, przeciwko którym tureckie siły zbrojne prowadzą operacje powietrzne i naziemne.

PPK funkcjonuje w irackim Kurdystanie legalnie i dążą do niepodległego państwa kurdyjskiego.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.