Turcja rozmieści wojskowe drony z karabinami maszynowymi

Opublikowano: 24.05.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 626

Asisguard, firma technologiczna z Ankary w Turcji, specjalizująca się w technologii wojskowej, opracowała drona o nazwie Songar, wyposażonego w karabin maszynowy, który może trafiać w cele z dużą precyzją i może wystrzelić ogromną liczbę pocisków.

Potężny karabin maszynowy drona może strzelać pojedynczymi strzałami lub 15-strzałowymi seriami i przenosić do 200 sztuk amunicji. Karabin maszynowy będzie mógł strzelać pociskami klasy NATO 5,56 x 45 mm.

Osiem obracających się śmigieł może sprawić, że 25-kilogramowy dron wzniesie się na wysokość 1,7 mili nad ziemię i przemieści się do sześciu mil. Według jego twórców dron dzięki laserowemu systemowi celowniczemu może trafiać w określone cele o wielkości nawet sześciu cali z odległości 650 stóp. Posiada zrobotyzowane szelki, które utrzymują równowagę podczas odrzutu i strzelania.

Drony Songar mogą latać w grupach do trzech dronów, z których wszystkie mogą być obsługiwane przez jeden kontroler. Dron może być używany w nocy dzięki zaawansowanemu technologicznie systemowi wizyjnemu o zasięgu 10 kilometrów. Kontroler wybiera cel poprzez nałożenie celownika na ekran pilota. Oczywiście dron może być również używany do misji obserwacyjnych i zwiadowczych.

Źródło zagraniczne: NaturalNews.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

3

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.