Turcja przekazuje sprzęt wojskowy terrorystom

Opublikowano: 16.02.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 806

Według wojskowego źródła dyplomatycznego Turcja przerzuca personel, broń i sprzęt wojskowy do strefy deeskalacji w syryjskiej prowincji Idlib, a znaczna część tego sprzętu trafia do bojowników z grupy Dżabhat al-Nusra.

Teraz w strefie deeskalacji Idlib znajduje się ponad 70 czołgów, około 200 opancerzonych pojazdów bojowych i 80 dział artylerii polowej.

Według źródła dzięki dostawom z Turcji wpadły w ręce bojowników wpadły amerykańskie przenośne przeciwlotnicze zestawy rakietowe, a użycie tej broni budzi obecnie „główny niepokój”. „I teraz nikt w Ankarze, a zwłaszcza w Waszyngtonie nie wie, gdzie pojawią się w przyszłości” – powiedziano.

Ponadto, dodaje źródło, szczególnie niepokoi fakt, że Turcja zaopatruje terrorystów w mundury swojej armii. „W przyszłości maskując się pod żołnierzy tureckich bojownicy Hayyat Tahrir al-Sham (inaczej Dżabhat al-Nusra – red.) i inne grupy terrorystyczne mogą wziąć udział w operacjach wojskowych wymierzonych w siły rządowe” – powiedział rozmówca.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ