Turcja oskarża 20 Saudyjczyków o morderstwo Chaszodżdżiego

Opublikowano: 26.03.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 607

Prokuratura turecka skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwudziestu Saudyjczykom, oskarżonym o zamordowanie w październiku 2018 roku Dżamala Chaszodżdżiego (Jamala Khashoggiego) w konsulacie saudyjskim w Stambule.

Chaszodżdżi, były doradca władców Arabii Saudyjskiej, był ostatnio publicystą krytycznym wobec saudyjskich władz, mieszkał w USA i publikował w „Washington Post”. Do konsulatu poszedł po papiery niezbędne do ślubu, który miał zawrzeć.

W konsulacie został zamordowany, a jego zwłoki, poćwiartowane i wyniesione, do dziś nie zostały znalezione. Arabia Saudyjska zaprzeczała początkowo morderstwu, ale potem przyznała, że doszło do niego w wyniku samodzielnego działania kilku funkcjonariuszy. W tajnym procesie skazała na karę śmierci pięć anonimowych osób a trzy na więzienie.

Turcja oskarżyła dwóch byłych funkcjonariuszy wywiadu o zaplanowanie morderstwa, a pozostałych 18 osób o jego przeprowadzenie. Prowadząca po morderstwie dochodzenie specjalna wysłanniczka ONZ Agnes Callamard stwierdziła, że istnieją wiarygodne dowody, że za zleceniem morderstwa stał następca tronu Arabii Saudyjskiej, premier Mohammed bin Salman.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: BBC.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ