Turcja islamizuje północną część Cypru

Opublikowano: 20.08.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1107

Turcja islamizuje kontrolowaną przez siebie północną część Cypru i próbuje stopniowo podważyć świecki styl życia społeczności turecko-cypryjskiej – stwierdziło Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Cypru w odpowiedzi na niedawne oświadczenia Ankary, w których uzasadniano inwazję Turcji na Cypr i wezwano do utworzenia dwóch odrębnych państw na wyspie.

„Poprzez hybrydową taktykę i nielegalne działania, próbuje ona [Ankara] jeszcze dzisiaj islamizować okupowane terytoria, osłabić świecki charakter [życia] społeczności turecko-cypryjskiej i wzmocnić stan zależności Turków cypryjskich od Turcji” — podało biuro prasowe cypryjskiego MSZ.

Resort polityki zagranicznej wyspy zauważył, że „wszystko, co udało się Turcji zrobić” w ciągu 48 lat kontroli nad północną częścią Cypru, to „spustoszenie, uczynienie z jednej trzeciej ludności Cypru uchodźców w ich ojczyźnie, realizacja planów podziału” wyspy, w tym poprzez „uporczywe dążenie do narzucenia Cyprowi utworzenia dwóch państw”.

Źródło: pl.News-Front.info

3

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.