Turcja żąda zniesienia kanadyjskiego embarga

Opublikowano: 29.09.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1221

Wiceminister spraw zagranicznych Turcji domaga się zniesienia kanadyjskiego embarga na sprzedaż broni do tego kraju.

Ahmet Yildiz powiedział we wtorek, występując na forum Instytutu Pokoju i Dyplomacji, że kanadyjskie ograniczenia dotyczące eksportu dronów i innych materiałów do Turcji są równoznaczne z nałożeniem sankcji na sojusznika. Yildiz powiedział, że jest tym „rozczarowany”, argumentując, że ogranicza to wysiłki Turcji na rzecz bezpieczeństwa w rejonie Morza Czarnego i Morza Śródziemnego, a także obrony interesów NATO.

Kanada wstrzymała nowe zezwolenia na eksport do Turcji w październiku 2019 r. po wtargnięciu wojsk tego kraju do Syrii i odnowiła embargo w 2020 r., powołując się na dowody, że kanadyjska technologia dronowa wysłana do Turcji została ostatecznie wykorzystane przez Azerbejdżan.

Były attaché wojskowy Kanady w Turcji powiedział, że Ottawa może znieść embargo na broń, jeśli Ankara poprze szwedzkie starania o członkostwo w NATO i jeśli zgodzi się na ograniczenia dotyczące miejsc, w których można używać dronów wykorzystujących kanadyjską technologię.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.