Tucker Carlson przyciąga inwestorów

Opublikowano: 20.10.2023 | Kategorie: Gospodarka, Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2199

Były host Fox News, Tucker Carlson, odnotował w poniedziałek sukces, ponieważ firma venture capital zgodziła się zainwestować miliony dolarów w jego rozwijający się medialny start-up.

Według „The Wall Street Journal” firma venture capital 1789 Capital, której współzałożycielami są Chris Buskirk i Omeed Malik, zainwestowała 15 milionów dolarów w spółkę medialną Carlsona.

Pan Buskirk i pan Malik powiedzieli dziennikowi „Journal”, że 1789 Capital widzi możliwości inwestycyjne w trzech kluczowych obszarach, w tym w tak zwanej „gospodarce równoległej”, w której firmy takie jak Carlson wykorzystują istniejące modele biznesowe, aby dotrzeć do konsumentów o konserwatywnych poglądach. Innym obszarem zainteresowania 1789 są inwestycje w firmy, które przywracają miejsca pracy do Stanów Zjednoczonych w ramach szerszego trendu deglobalizacji i oddzielenia kolejności łańcuchów dostaw. Trzecią sytuacją będącą przedmiotem zainteresowania 1789 są spółki poszukujące kapitału pozostawione na lodzie z powodu upolitycznionych decyzji inwestycyjnych ze strony zbiorowego „kultu ESG”.

ESG odnosi się do ram „Środowiska, Społeczności i Zarządzania” (ESG), które początkowo były miękkimi wytycznymi, ale przekształciły się w rygorystyczne nakazy, które propagują kontrowersyjne ideologie „sprawiedliwości społecznej” i odmawiają inwestowania w start-upy, które stronią od wokizmu. „Koncentrujemy się na możliwościach, które naszym zdaniem powstały na rynku w wyniku upolitycznienia innych form kapitału instytucjonalnego” – powiedział dziennikowi Buskirk. Według niego rynek, do którego można dotrzeć z treściami Carlsona, to co najmniej 74 miliony Amerykanów, którzy głosowali na prezydenta Donalda Trumpa.

Carlson nie skomentował publicznie doniesień o inwestycji 1789 Capital.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Zdjęcie: Gage Skidmore (CC BY-SA 2.0)
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.