Tucker Carlson inwigilowany przez amerykańskie służby?

Opublikowano: 01.07.2021 | Kategorie: Media, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1851

Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) w oświadczeniu we wtorek zaprzeczyła zarzutom postawionym przez dziennikarza Fox News Tuckera Carlsona, że agencja go szpieguje „próbując zdjąć program z anteny”.

„Tucker Carlson nigdy nie był celem wywiadowczym Agencji, a NSA nigdy nie miała żadnych planów, aby próbować zdjąć jego program z anteny”, powiedziała NSA, która prowadzi obserwację zagranicznych celów. „NSA ma misję wywiadu zagranicznego. Naszym celem są obce mocarstwa, aby uzyskać wgląd w działalność zagraniczną, która może zaszkodzić Stanom Zjednoczonym” – dodała agencja na „Twitterze”. „Z nielicznymi wyjątkami (np. sytuacja nadzwyczajna) NSA nie może bez nakazu sądowego,używać swych środków przeciwko obywatelowi USA”.

Oświadczenie NSA pojawiło się po tym, jak Carlson, który prowadzi „Tucker Carlson Tonight”, jeden z najpopularniejszych programów w telewizji kablowej, w poniedziałek oskarżył agencję o monitorowanie jego komunikacji elektronicznej i dostęp do maili. Powołał się na „informatora z rządu USA”, ale jeszcze nie przedstawił publicznie dowodów na poparcie swoich twierdzeń. Carlson stwierdził, że „wojna z terroryzmem toczy się teraz przeciwko obywatelom amerykańskim”, dodając, że osoba ta potwierdziła, iż komunikaty jego programu są monitorowane przez agencję.

Informator „przekazał informacje o historii, nad którą pracujemy, która mogła pochodzić tylko z moich tekstów i e‑maili” – twierdzi komentator Foxa. „Wczoraj wieczorem w tym programie uczyniliśmy bardzo proste stwierdzenie: NSA przeczytała moje prywatne e‑maile bez mojej zgody. Kropka. Dzisiejsze oświadczenie [NSA] tego nie zaprzecza” – powiedział Carlson. „Pozostaje pytanie: czy administracja Bidena przeczytała moje osobiste e‑maile?” – kontynuował. „Pytanie, które zadaliśmy bezpośrednio urzędnikom NSA, brzmiało: Czy czytaliście moje e‑maile? I znowu nie chcieli powiedzieć. A potem odmówili nawet wyjaśnienia, dlaczego nie mogą odpowiedzieć na to proste pytanie”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.