Trzy lata więzienia za „pochwalanie” seksu?

Opublikowano: 04.10.2019 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Seks i płeć, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 624

Projekt ustawy o zmianie „Kodeksu karnego” będzie rozpatrywany tuż po wyborach do Sejmu i Senatu. Parlament ma się nim zająć już 15 października. Został wpisany do harmonogramu obrad Sejmu jako pkt. nr 34. Jest to nowelizacja tyleż groźna co groteskowa. Zakazuje dzielenia się wiedzą o ludzkiej seksualności z osobami niepełnoletnimi!

Projekt zmian w „Kodeksie karnym”, który został złożony jako obywatelski projekt zmian w ustawie zakłada umocowanie w karnej systematyce dwóch nowych czynów zabronionych i sankcji, które grożą za ich podjęcie. Nawet na dwa lata będzie mogła trafić do więzienia osoba, która „publicznie pochwala lub propaguje podejmowanie przez małoletniego obcowania płciowego”. Na tym jednak nie koniec. Wymiar kary może zostać rozszerzony nawet do trzech lat więzienia, jeśli wskazane w noweli „pochwalanie lub propagowanie” zostanie przeprowadzone za pomocą środków masowego przekazu.

Perspektywę trzyletniego pobytu „za kratami” rzeczony projekt ustawy roztacza również przed pracownikami oświaty i służby zdrowia. Jeśli jakiś prokurator-fundamentalista zdecyduje, że czynność przedstawiciela lub przedstawicielki któregoś z tych sektorów wyczerpuje znamiona „pochwały lub propagowania” – taka osoba zostanie postawiona przed sądem i być może osadzona w zakładzie karnym. Do tego dochodziłby zakaz wykonywania zawodu.

Na celowniku znajdą się nie tylko edukatorki i edukatorzy, którzy rozpowszechniają wśród młodzieży wiedzę o zapobieganiu niechcianej ciąży, ale i rodzice, pracownicy oświaty, lekarze, pielęgniarki, opiekunowie.

Na koniec warto dodać, że to ten sam projekt ustawy, pod którym zbierano podpisy posługując się hasłem „Stop pedofilii”.

Autorstwo: Bojan Stanisławski
Źródło: Strajk.eu


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.