Trzy kraje wycofują ambasadorów z Kataru

Opublikowano: 06.03.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Bahrajn wycofały dziś swoich ambasadorów z Kataru, ponieważ władze w Dausze nie stosowały się do zapisów porozumienia zawartego przez kraje Zatoki Perskiej – poinformowano w oświadczeniu.

W dokumencie przypomniano, że 23 listopada 2013 roku państwa wchodzące w skład Rady Współpracy Zatoki Perskiej (GCC) – Arabia Saudyjska, Bahrajn, Kuwejt, Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman – podpisały porozumienie, w którym zobowiązały się m.in. nie ingerować w wewnętrzne sprawy innych krajów Zatoki oraz pracować na rzecz bezpieczeństwa w regionie.

Zdaniem przedstawicieli Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Bahrajnu władze w Katarze nie zastosowały się do tekstu porozumienia i nie wprowadziły go w życie. Wczoraj państwa GCC spotkały się w stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadzie, aby przekonać władze w Katarze do akceptacji zapisów porozumienia.

“Niestety wysiłki nie doprowadziły do zastosowania się Kataru do treści umowy, doprowadziło to trzy państwa do podjęcia decyzji o zabezpieczeniu swojego bezpieczeństwa poprzez wycofanie z Kataru ambasadorów z dniem 5 marca 2014 roku” – napisano w oświadczeniu. GCC powstało w 1981 roku w Arabii Saudyjskiej. Celem Rady jest m.in. pogłębianie współpracy między państwami członkowskimi i koordynowanie działań gospodarczych.

Autor: JW
Na podstawie: PAP
Źródło: Niezależna.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o