Trzy kraje wycofują ambasadorów z Kataru

Opublikowano: 06.03.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 496

Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Bahrajn wycofały dziś swoich ambasadorów z Kataru, ponieważ władze w Dausze nie stosowały się do zapisów porozumienia zawartego przez kraje Zatoki Perskiej – poinformowano w oświadczeniu.

W dokumencie przypomniano, że 23 listopada 2013 roku państwa wchodzące w skład Rady Współpracy Zatoki Perskiej (GCC) – Arabia Saudyjska, Bahrajn, Kuwejt, Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman – podpisały porozumienie, w którym zobowiązały się m.in. nie ingerować w wewnętrzne sprawy innych krajów Zatoki oraz pracować na rzecz bezpieczeństwa w regionie.

Zdaniem przedstawicieli Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Bahrajnu władze w Katarze nie zastosowały się do tekstu porozumienia i nie wprowadziły go w życie. Wczoraj państwa GCC spotkały się w stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadzie, aby przekonać władze w Katarze do akceptacji zapisów porozumienia.

“Niestety wysiłki nie doprowadziły do zastosowania się Kataru do treści umowy, doprowadziło to trzy państwa do podjęcia decyzji o zabezpieczeniu swojego bezpieczeństwa poprzez wycofanie z Kataru ambasadorów z dniem 5 marca 2014 roku” – napisano w oświadczeniu. GCC powstało w 1981 roku w Arabii Saudyjskiej. Celem Rady jest m.in. pogłębianie współpracy między państwami członkowskimi i koordynowanie działań gospodarczych.

Autor: JW
Na podstawie: PAP
Źródło: Niezależna.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.