Trzecia płeć będzie uznana w Niemczech

Opublikowano: 09.11.2017 | Kategorie: Prawo, Seks, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 6

Niemiecki Trybunał Konstytucyjny dał wczoraj parlamentowi czas do końca przyszłego roku na zalegalizowanie istnienia trzeciej płci. Będzie odtąd figurować na aktach urodzenia, co uczyni Niemcy pierwszym krajem w Europie, który ją oficjalnie uzna.

Trybunał nie zdecydował, jakie określenie będzie stosowane w aktach, ale zasugerował deputowanym, by obok płci żeńskiej i męskiej znalazło się miejsce na „pomiędzy” lub „inne”, czy inne „pozytywne wyrażenie płci”.

Postanowienie Trybunału jest odpowiedzią na skargę konstytucyjną osoby urodzonej w 1989 r. i zarejestrowanej jako kobieta, której w sierpniu zeszłego roku takiego uznania odmówił Federalny Trybunał Sprawiedliwości (niższa instancja), sądząc, że prawne istnienie trzeciej płci byłoby „nielegalne”.

Od maja 2013 r. w Niemczech można pozostawić rubrykę odnoszącą się do płci po prostu niewypełnioną. Miało to umożliwić późniejszy wybór płci między żeńską a męską. Wyjściem alternatywnym było pozostawienie aktu bez określenia płci.

Osoba interseksualna, która złożyła skargę do Trybunału Konstytucyjnego, wspomagana przez stowarzyszenie poparcia dla oficjalnego uznania trzeciej płci, przedstawiła analizy chromosomowe jednoznacznie dowodzące, że nie jest ani kobietą, ani mężczyzną.

Pierwszą w Europie próbą legislacji na temat „płci nijakiej” była w tym roku ustawa poddana głosowaniu przez francuskie Zgromadzenie Narodowe. Większość parlamentarna prezydenta Emmanuela Macrona postanowiła ją jednak odrzucić.

Trzecią płeć uznają 4 stany USA (Kalifornia, Waszyngton, Oregon, Nowy Jork), oraz niektóre kraje w Azji Indie, Nepal i Pakistan.

Zdjęcie narządów płciowych hermafrodyty/obojnaka znajdziecie TUTAJ. Tylko dla osób, które życzą sobie je zobaczyć.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o