Trzecia Droga zatrzymała „pochód Konfederacji”?

Opublikowano: 27.09.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2266

Szymon Hołownia w Polkowicach chwalił się, że Trzecia Droga zatrzymała „pochód Konfederacji”. Faktem jest, że prawicowa koalicja traci w sondażach, ale trudno powiedzieć, czy stronnictwo Hołowni i Kosiniaka-Kamysza miało na to jakiś wpływ.

Jeszcze niedawno wydawało się, że Konfederacja może osiągnąć w wyborach wynik w okolicach 20 proc., a już na pewno ma w kieszeni wynik dwucyfrowy. Tymczasem ostatnie sondaże coraz częściej pokazują spadek poniżej 10 proc. Jaka jest tego przyczyna? Sympatycy każdego ze skrzydeł prawicowej koalicji stawiają własne diagnozy.

Ostatnio na temat spadków Konfederacji w sondażach wypowiedział się lider Polski 2050 – Szymon Hołownia. Polityk twierdzi, że to on i Trzecia Droga zatrzymali „pochód Konfederacji”. „Myśmy zatrzymali pochód Konfederacji, która przecież jeszcze chwilę temu, mówili: 17 proc. zrobią w wyborach. Dzisiaj mają 8, 9, 7 w dzisiejszym sondażu. Coś nie pykło. Coś nie działa. A jeszcze dwa miesiące temu wychodzili i mówili: Grzegorz Braun byłby świetnym ministrem edukacji” – powiedział Szymon Hołownia w Polkowicach.

Trudno powiedzieć, czy Hołownia i jego środowisko mieli jakiś wpływ na malejące poparcie Konfederacji, ale ostatnie wyniki prawicowej koalicji są dla Trzeciej Drogi prezentem.

Tymczasem do wyborów zostało tylko trochę ponad dwa tygodnie…

Autorstwo: SG
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Flibusta 27.09.2023 13:49

    Pomału…pomału. Sondaże to nie wybory.

  2. Stanlley 28.09.2023 09:53

    Hołownia – to ten co zrobił nagranie o śmieciarce i o tym jak się boi… Przynajmniej w tamtym nagraniu był szczery 🙂 A nie jakieś wyuczone frazesy. Szacun za szczerość!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.