Trzeba anulować głosowanie, bo my przegramy, za dużo osób

Opublikowano: 22.11.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3476

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości podczas nocnych obrad w Sejmie zostali wybrani na członków Krajowej Rady Sądownictwa. Głosowanie przebiegło bardzo burzliwie.

Do KRS większością głosów wybrani zostali posłowie zgłoszeni przez Prawo i Sprawiedliwość – Marek Ast, Arkadiusz Mularczyk, Bartosz Kownacki i Kazimierz Smoliński. Kandydaci zgłoszeni z ramienia Koalicji Obywatelskiej – Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz Lewicy – Joanna Senyszyn, nie uzyskali niezbędnej większości.

Głosowanie przebiegło burzliwie. Nie obyło się bez kontrowersji i problemów technicznych. Posłowie wybrani zostali w powtórnym głosowaniu nad kandydaturami do KRS. Pierwsze zostało przerwane przez marszałek Elżbietę Witek. „Jest prośba posłów PO, że nie działa (system do głosowania – red.)” – powiedziała Witek. „Wyniki, wyniki” – skandowali posłowie opozycji. „Decyzją marszałka anuluję głosowanie” – powiedziała Witek.

Zaistniała sytuacja wywołała oburzenie posłów opozycji: „Czy zamierzacie w sytuacji, gdy będziecie przegrywali głosowania blokować ogłaszanie ich wyników? (…) To łamanie zasad parlamentaryzmu” – oświadczył Tomasz Lenz z Koalicji Obywatelskiej.

Jak podaje TVP Info, poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski zażądał powtórzenia głosowania, twierdząc, że zarejestrowana została wypowiedź posłanki PiS, która miała powiedzieć, że należy powtórzyć głosowanie, ponieważ PiS przegrywa. Na nagraniach dostępnych na stronie internetowej Sejmu słychać głos: „Trzeba anulować, bo my przegramy, za dużo osób (…)”.

Posłowie opozycji skandowali: „Oszustwo”. Natomiast marszałek Sejmu oświadczyła, że zakończyło się posiedzenie Sejmu wobec wyczerpania porządku dziennego obrad.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. radical3dom 23.11.2019 08:44

    Lepiej małpy by rządziły bo losowo raz w lewo raz w prawo by się odchylały a to towarzystwo zawsze w lewo czyli na ..wuja robią non stop.

  2. Fenix 23.11.2019 09:50

    @Admin popraw “głosowaniu nad kandydaturami do KRE.”

  3. Fenix 23.11.2019 10:41

    OK.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.