Trzaskowski pozwany za „milion osób, które straciły pracę”

Opublikowano: 20.06.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 322

Sztab Andrzeja Dudy złożył pozew wyborczy przeciwko kandydatowi KO na prezydenta Rafałowi Trzaskowskiemu za jego słowa o milionie Polaków, którzy w ostatnim czasie stracili pracę.

Jak informuje Polsat News, pełnomocnik komitetu wyborczego Andrzeja Dudy Krzysztof Sobolewski przekazał, że do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił pozew przeciwko kandydatowi na prezydenta z ramienia KO Rafałowi Trzaskowskiemu.

Sztab wyborczy Andrzeja Dudzie zarzuca Trzaskowskiemu, że ten rozpowszechnił nieprawdziwą informację podczas swojego wystąpienia we Wrocławiu, mówiąc o milionie Polaków, którzy w ostatnim czasie stracili pracę. „Dzisiaj w Polsce prawie milion osób straciło pracę. I też pytam pana prezydenta: dlaczego nie stoi Pan przy wszystkich tych, których rząd pozostawił samym sobie? Co Pan zrobił dla tych wszystkich, którzy dzisiaj tracą pracę” – mówił we Wrocławiu Trzaskowski.

Sztab Andrzeja Dudy domaga się od Rafała Trzasowskiego opublikowania sprostowania tych informacji w polskich mediach, które wcześniej zacytowały jego słowa. „Domagamy się po pierwsze sprostowania tej nieprawdziwej informacji, kłamstwa, które wypowiedział na jednym z wieców wyborczych Rafał Trzaskowski oraz opublikowania sprostowań w tych mediach, gdzie te słowa wybrzmiały z tego wiecu wyborczego” – poinformował Sobolewski.

Komentując informacje o powodach złożenia pozwu, przebywający dziś w w Poddębicach w województwie kujawsko-pomorskim Trzaskowski oświadczył, że jego sztab nie został wcześniej poinformowany o tym, co dokładnie sztab Dudy zarzuca kandydatowi KO.

„To jest kolejne kuriozum – rządzący składają pozew i nawet nas nie informują, o czym ma być ten pozew, ja jeszcze o takiej sytuacji nigdy nie słyszałem. To pokazuje, że w szeregach rządzących jest po prostu absolutny, totalny chaos, że oni nawet się nie mogą zdecydować, jaki pozew chcą złożyć” – ocenił Trzaskowski.

Przypomniał też o swoim pozwie cywilnym przeciwko TVP, dotyczącym materiałów o awarii oczyszczalni ścieków Czajka i zarządzaniu biurem stołecznego ratusza. „My dokładnie wiemy, o co skarżymy telewizję publiczną, o mnóstwo przeinaczeń i manipulacji, które są dokładnie wylistowane w naszym pozwie. Chcemy, żeby ta sprawa została rozstrzygnięta na spokojnie, dlatego że upolitycznienie telewizji, która mieni się publiczną, wymaga poważnej debaty” – podkreślił Rafał Trzaskowkski.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Uzupełnienie „Wolnych Mediów”

Według „Gazety Prawnej” pracę straciło ostatnio ok. 660 tys. osób, a ogólna liczba bezrobotnych wzrosła do 1,4 mln osób. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej szacuje, że kryzys koronawirusowy może pozbawić pracy 1,4 miliona osób. PiS ma rację, że bezrobocie nie wzrosło o 1 milion, ale 660 tys. nowych bezrobotnych również jest ogromną liczbą.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. MasaKalambura 20.06.2020 17:44

  W Stanach żyje 328 mln obywateli. Przybyło 30 bez pracy.
  W Polsce 38 mln, przybyło 1 mln.

  To i tak 3 razy lepiej niż w Imperium.
  Nie ma o co pozywać. To pochwała nie krytyka.

  W 80 mln Niemczech przewidują 3 miliony do końca 2020. To porównywalne z Polską ze złych snów Trzaskowskiego.

  Kiedy stopi się rynek walutowy, i zobaczymy realną falę inflacji, kiedy pod naporem prawdy skruszą się niektóre ze strzelistych dziś murów gospodarczych , kto wie czy i jakim odłamkiem niszczącym Polska i Świat oberwać może. Stojąc na uboczu głównej osi świata mamy szansę wykonać unik. Choć bez strat nie obejdzie się w złotym runie. Kawałek sukni złoty-ej straci. Oj stracić może znacznie więcej. Ale też zacznie mniej. Wszystko od sprawności aparatu rządu zależy. Zblokowani jak za marszałka koperty, ale też w Pałacu Prezydenta możemy nie wykazać się wystarczającą giętkością w czasach trudnych.

  Wyborco bierz rozważny los przy urnie.
  Polska elastyczna to Polska niezblokowana politycznie.

  Wyborco wstrząśnij urną, zanim wyciągniesz ślepy los.
  A potem rozważ, czy warto wybierać.

 2. majkel 20.06.2020 19:12

  Chłop ma rację, choć przyznam, że go nie trawię, to zgadzam się z nim. To przecież pan Duda, Pan Morawiecki i częściowo Pan Szumowski, zwany przez niemieckie SZ coronaheld odpowiadają za wszelkie bezsensowne restrykcje, ograniczenia, obostrzenia a nie kto inny. Rozwalenie przez tych Panów gospodarki mogło doprowadzić do utraty zatrudnienia nawet milion osób, choć niekoniecznie jednego dnia

 3. Urnelius 20.06.2020 19:59

  Jaka jest alternatywa? KO – nikt chyba nie ma wątpliwości, że byłoby tylko gorzej. Konfederacja – do władzy się nie nadają, biją pianę w języku polskim, która tylko spowoduje, że za pożyczki (a każdy je weźmie) będziemy płacić nie X procent, a XX. Żydzi źli, Rosja zła, Niemcy źli, Stany złe. Wstańmy z kolan, ropę będziemy czerpać w powietrza, prąd w próżni, a finansowanie z kosmosu. Postulaty Konfederacji są słuszne, ale jak znakomicie to ujął Karoń, to bicie piany i brak realnej, sensownej alternatywy po stronie prawicy. Zresztą po raz pierwszy od 30 lat nie jest podzielona. Chciałbym nie musieć głosować na PiS, ale Konfederacja powinna być merytoryczną opozycją (na miejsce KO), ale nie we władzy większościowej. KO tym bardziej

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.