Trwają prace nad rozszerzeniem obecności łaciny w szkołach

Opublikowano: 18.06.2022 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1246

Radosław Brzóska, szef Gabinetu Politycznego Ministra Edukacji Narodowej poinformował w programie “Rozmowy Niedokończone” na antenie TV Trwam, że oferta edukacyjna polskich szkół zostanie uzupełniona “o możliwość dużo poważniejszego podjęcia nauki języka łacińskiego”.

Trwają prace nad rozszerzeniem obecności łaciny w szkołach, w odniesieniu do klas 7-8 szkół podstawowych, jak również szkół ponadpodstawowych. „Mogę telewidzom zdradzić, po raz pierwszy to ujawniamy, że z całą pewnością zachcemy uzupełnić propozycje kształcenia o możliwość dużo poważniejszego podjęcia nauki języka łacińskiego. Oczywiście będzie to oferta dobrowolna, oferta dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Po prostu drugi język obcy do wyboru nie będzie już obligatoryjnie musiał być językiem nowożytnym, a więc będzie mógł być językiem łacińskim” – powiedział Brzóska.

W tej chwili dopracowywana jest podstawa programowa. Wkrótce mają ruszyć także konsultacje społeczne. „Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani tym, że środowisko naukowe, a więc klasycy, ci, którzy są specjalistami od języka łacińskiego, we współpracy z nami kończą już w zasadzie przygotowania do sformułowania właściwej podstawy programowej dla tego kształcenia i wkrótce pan minister Przemysław Czarnek poda szczegóły tej propozycji, zaprosi wszystkich również do konsultacji” – wyjaśnił.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Foxi 18.06.2022 16:13

    Poziom edukacji w tym kraju osiąga dno, a tu dowiaduję się już widać piekło z tego dna. Czy to wstęp do banderyzacji Polaków? Wyjaśniam o co chodzi. Autorami chwytliwej piosenki o mordowaniu lansowanej powszechnie w mediach na ukrainie na kilka miesięcy przed rozpoczęciem banderamoku – są tamtejsi zakonnicy.
    Dlatego taka akcja robiona w polin, sugeruje, że elity NWO mają braki kadrowe i planują zatrudnić sukienkowych nierobów do robienia nowoczesnej propagandy-666 dla ludności tubylczej. Takich filmików są setki: https://www.youtube.com/watch?v=BPyrEeplF70

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.