Trump złoży pozwy przeciwko Google, Facebookowi i Twitterowi

Opublikowano: 08.07.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1304

Echa przegranej przez Trumpa walki o drugą kadencję na stanowisku prezydenta USA, cały czas nie milkną. Polityk ten nie może pogodzić się z tym, jak został potraktowany w trakcie kampanii wyborczej przez gigantów technologii. Będzie więc walczył z nimi w sądzie.

Trump ogłosił, że składa pozwy przeciwko Google, Facebookowi i Twitterowi. Chce też wytoczyć procesy dyrektorom generalnym tych firm.

W USA istnieje tak zwana „ustawa o przyzwoitości w komunikacji”, powstała w 1996 r. W myśl jej treści media społecznościowe mają wolną rękę w kwestii usuwania lub moderowania kontentu, który na przykład jest nieprzyzwoity lub narusza jakieś standardy. Kłopot w tym, że obecnie koncerny podchodzą do sprawy bardzo nadgorliwie i granica między tym, co faktycznie niemoralne, a tym, co niewłaściwe tylko i wyłącznie z punktu widzenia konkretnych firm, bardzo się zatarła.

Jakoś Bidena głaskającego kobiety w każdym wieku nikt nie zbanował. Tak więc podwójność standardów bije po oczach.

Autorstwo: Marcin Kozera
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.