Trump zapowiedział powołanie wojsk kosmicznych USA

Opublikowano: 20.06.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 222

Donald Trump planuje uruchomienie specjalnej „kosmicznej jednostki”, która zapewni dominację Stanów Zjednoczonych w ziemskiej atmosferze. Amerykański prezydent powiedział na spotkaniu Narodowej Rady Kosmicznej, że „Chiny i Rosja nie mogą mieć nad nami przewagi”.

Stany Zjednoczone są członkiem Traktatu o przestrzeni kosmicznej z 1967 r., który zakazuje używania broni masowego rażenia i przetrzymywania wojska w kosmosie. Ustawa pozwala jedynie na wykorzystanie Księżyca i innych ciał niebieskich do pokojowych celów.

Utworzenie specjalnych sił kosmicznych wymagałoby zatwierdzenia budżetu przez Kongres, który został podzielony przez kontrowersyjną ideę. „Na szczęście prezydent nie może dokonać tego planu bez zgody Kongresu.” – napisał na Twitterze Bill Nelson, polityk partii demokratycznej.

Pomysłowi są również przeciwni m. in. sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych James Mattis czy sekretarz sił powietrznych Heather Wilson. Uważa ona, że projekt będzie jedynie niepotrzebną biurokracją. „W kwestii kosmosu zbyt często, przez zbyt wiele lat, nasze marzenia o poszukiwaniach i odkryciach zostały zmarnowane przez politykę.” – powiedział Trump. „Jeśli chodzi o obronę Ameryki, to nasza obecność w kosmosie nie jest wystarczająca. Musimy dominować.”

Trump dodał również, że planowany jest powrót Amerykanów na Księżyc.

Autorstwo: B
Na podstawie: Independent.co.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o