Trump planuje swoje pierwsze dni na stanowisku

Opublikowano: 13.11.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 335

Donald Trump zwyciężył w wyborach prezydenckich, które odbyły się 8 listopada. 19 grudnia odbędzie się głosowanie elektorów, a 6 stycznia 2017 roku Kongres zatwierdzi jego wyniki. Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych zostanie zaprzysiężony 20 stycznia.

Donald Trump udzielił wywiadu amerykańskiej gazecie “The Wall Street Journal”, w którym opowiedział, czym zamierza się zająć w pierwszych tygodniach urzędowania na stanowisku szefa państwa.

Trump powiedział, że w pierwszej kolejności planuje zająć się rozwiązaniem „kwestii opieki zdrowotnej, bezrobocia, bezpieczeństwa na granicach i reformy podatkowej”. Ponadto, na pierwsze tygodnie prezydentury Trump zaplanował „deregulowanie instytucji finansowych” po to, żeby „pozwolić bankom na ponowne zaciąganie środków”, a także działania zmierzające do „zapewnienia bezpieczeństwa na granicach USA w celu walki z przemytem narkotyków i nielegalnymi imigrantami”. „Trump powiedział też, że utworzy nowe miejsca pracy, a to poprzez realizację projektów infrastrukturalnych w całym kraju i udoskonalenie międzynarodowych porozumień handlowych” — czytamy w materiale.

Podczas wyścigu do fotela prezydenta Republikanin nie raz mówił, że jeśli zwycięży powoła stanowisko specjalnego prokuratora do spraw korespondencji elektronicznej Hillary Clinton. W wywiadzie dla amerykańskiej gazety Trump oświadczył, że teraz nie myśli szczególnie o „skandalu mailowym” Clinton. „Nie jest to coś, o czym bym teraz sporo myślał” — powiedział Trump. Ponadto, w wywiadzie dla kanału CBS Trump nie wykluczył, że być może kiedyś się zwróci o poradę do Billa Clintona, określając rodzinę byłego amerykańskiego prezydenta jako „utalentowaną”.

Trump opowiedział o swoim stosunku do reformy systemu zdrowia przeprowadzonej przez obecnego szefa państwa Baracka Obamę. Jak powiedział, po rozmowie z Obamą, „może pozostawić w mocy wielu przepisów ustawy” o danej reformie. Według informacji WSJ, nowy prezydent może pozostawić w mocy punkt zakazujący ubezpieczalniom odmowy udzielenia ubezpieczenia zdrowotnego na podstawie przebytych chorób. Mowa też o punkcie, który pozwala rodzicom w ciągu dodatkowych kilku lat obejmować dzieci swoim ubezpieczeniem. „To mi się bardzo podoba” — powiedział Trump.

Ponadto nowy prezydent oświadczył, że w najbliższym czasie planuje przeprowadzić rozmowę telefoniczną z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Powiedział też, że otrzymał cudowny list od rosyjskiego lidera. W czasie swoich publicznych wystąpień Donald Trump niejednokrotnie mówił, że było by nieźle, jeśliby Moskwa i Waszyngton „doszły do porozumienia”. Nowo wybrany prezydent Stanów Zjednoczonych powiedział, że liczy na „bardzo, bardzo dobre relacje z Putinem, z Rosją”. Mówił też, że zamierza „rozpatrzeć” kwestię uznania Krymu za część Rosji. 45 prezydent USA oświadczył, że będzie stawiać interes Ameryki ponad wszystko, nie zapominając o tym, żeby ze wszystkimi na świecie postępować uczciwie. Rosyjski lider Władimir Putin przyznał, że trudno będzie odbudować stosunki między dwoma państwami, dodając, że „Rosja jest gotowa i chce odbudowy pełnoformatowych relacji z USA”, jest gotowa uczynić wszystko, co w jej mocy, by sprowadzić rosyjsko-amerykańskie relacje na stabilną i pewną trajektorię rozwoju.

Donald Trump powiedział, że w Syrii trzeba walczyć z Państwem Islamskim, a nie podejmować próby obalenia prezydenta kraju Baszara Asada. „Mój pogląd na sytuację w Syrii różni się od poglądu wielu innych ludzi” — powiedział Trump w wywiadzie dla “Wall Street Journal” i zalecił skoncentrować się na walce z ISIL, a nie na próbach obalenia Asada. „Syria prowadzi walkę z ISIL. My także chcemy uwolnić się od ISIL. Rosja znajduje się dziś w ścisłym przymierzu z Syrią. Mamy też Iran, który stał się silniejszy dzięki nam i który jest sojusznikiem Syrii… My natomiast wspieramy dziś powstańców, którzy walczą przeciwko Syrii, i dobrze wiemy, kim są ci ludzie. Jeśli USA napadną na Asada, doprowadzi to do wojny z Rosją” — powiedział Trump.

Tymczasem około stu protestujących przeciwko wybranemu w wyborach prezydenckich Donaldowi Trumpowi zablokowało wczoraj tunel wychodzący na jedną z głównych autostrad w Waszyngtonie – podaje korespondent Ria Novosti. Tunel 395 znajduje się na jednej z głównych autostrad w Waszyngtonie i biegnie bezpośrednio przy Kapitolu. Jego blokada miała zakłócić ruch samochodów na wjeździe do miasta jak i na wyjeździe. Protestującym w tunelu aktywistom asystowało kilku pracowników policji w samochodach i na motocyklach. Protestujący skandowali hasła „Nie uznajemy wybranego prezydenta”, „Trump — cholerny clown, zbuduj mur i my go rozbierzemy”.

Trzeci dzień z rzędu w kilku amerykańskich miastach trwały protesty przeciwko wybraniu Trumpa na kolejnego prezydenta USA. Jak informowała wcześniej agencja Reuters, tysiące niezadowolonych z retoryki Trumpa wobec imigrantów, muzułmanów i kobiet wyszło w piątek na ulice miast. Jak podaje agencja, protesty zogniskowały się w Miami, Nowym Jorku, San Francisco, Atlancie, Filadelfii i Portland. Do akcji doszło też w Waszyngtonie i Los Angeles. Protesty zaczęły się w amerykańskich miastach w środę, na drugi dzień po wyborach prezydenckich. W niektórych miastach, na przykład w Los Angeles i Portland, pokojowe demonstracje przerodziły się w zamieszki. Policja musiała zastosować przeciwko demonstrantom specjalne środki, w tym gaz łzawiący. W ciągu trzech dni zatrzymano kilkaset osób.

Źródło: pl.SputnikNews.com
Kompilacja 3 wiadomości: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Konter
Użytkownik
Konter

“Trzeci dzień z rzędu w kilku amerykańskich miastach trwały protesty przeciwko wybrania Trumpa na kolejnego prezydenta Ukrainy”

…Co?

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Mają swój KOD. Wkrótce dowiemy się kto im sponsoruje. A może zabawmy się w zgadywankę?