Trump nie płaci podatków, Bidenowi mylą się liczby

Opublikowano: 28.09.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 654

Na dwa dni przed pierwszą telewizyjną debatą kandydatów na prezydenta „New York Times” ujawnił część zeznań podatkowych Donalda Trumpa, z których wynika, że obecny prezydent USA prawie nic nie płacił. Trump zawsze odmawiał publikacji swych deklaracji podatkowych, łamiąc tradycję polityczną obecną w Stanach od lat 1970. W roku poprzednich wyborów miliarder zapłacił skarbowi federalnemu 750 dolarów, wielokrotnie razy mniej niż pracująca pielęgniarka.

Z rewelacji „New York Times” wynika, że Trump płacił podatki federalne wyjątkowo, a jeśli już, to sumy mniej niż symboliczne. Zazwyczaj nic nie płacił, wykazując, że jego biznes przynosi tylko straty, a w koszta prowadzenia swych firm wrzucał wszystko co się da, łącznie z prywatnym odrzutowcem i fryzjerem, który miał go kosztować 70 tys. dolarów rocznie. Dwa ostatnie razy, w 2016 i 17 r. wydał na podatki po 750 dolarów, po 10 latach „strat firm”. W Stanach nauczyciel płaci średnio ok. 7200 dolarów podatku federalnego, strażak 5200, pielęgniarka 10200.

Oczywiście natychmiast wykorzystali to Demokraci, wyborcy Joe Bidena: „Te informacje pokazują totalną pogardę Trumpa dla rodzin amerykańskich pracowników” – mówiła Nancy Pelosi, przewodnicząca Izby Reprezentantów. Zareagował też sam prezydent: „Dużo płaciłem, płaciłem dużo podatku dochodowego, również na poziomie stanu. (…) Informacje NYT to lipa, całkowicie wymyślone” – przekonywał. W jego plutokratycznym kraju najbogatszych stać na wyspecjalizowanych księgowych, którzy przynoszą im wielkie oszczędności fiskalne, dowodząc, że bogaci należą do najbiedniejszych. To szeroka praktyka.

Trump kontratakował Bidena sugerując głośno, że to „ćpun”, że coś bierze przed wystąpieniami publicznymi, by nie zasnąć. Domaga się dlań testu antydopingowego przed lub po jutrzejszej debacie. Biden, w swoim stylu zombie, tylko uśmiechnął się do dziennikarzy, gdy go o to zapytali. 77-letni kandydat Demokratów daje nierzadko dziwne wypowiedzi. Ostatnio przekonywał, że jest senatorem od 180 lat: na ogół wielokrotnie powiększa wymieniane liczby. Co do Trumpa, przypuścił, że debata będzie trudna, bo zna on jedynie „ataki osobiste i kłamstwa”. „To wszystko, co umie robić” – tłumaczył Biden.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o