Trump grozi Europie wojną handlową

Opublikowano: 25.01.2020 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1092

Od wielu miesięcy amerykański prezydent Donald Trump renegocjuje warunki umów handlowych. Po dojściu do porozumienia ze swoimi sąsiadami oraz z Chinami zamierza on wziąć się za Europę. Jeśli Unia Europejska nie spełni szybko jego żądań, stanie się ona obiektem kolejnej wojny gospodarczej prowadzonej przez amerykańską administrację.

Goszcząc na Światowym Forum Ekonomicznym w szwajcarskim Davos, Trump przypomniał o swoich dotychczasowych konfliktach na tle ekonomicznym. W ich wyniku udało mu się jednak zawrzeć nowe porozumienia z Chińską Republiką Ludową, Japonią, Kanadą, Koreą Południową czy Meksykiem. Teraz jego zdaniem przyszła kolej na nową umowę z UE.

Amerykański prezydent zapowiedział, że będzie chciał doprowadzić do szybkiego zawarcia układu handlowego z Brukselą. W przeciwnym razie Waszyngton zacznie nową wojnę handlową, której początkiem będzie nałożenie nowych stawek celnych na samochody pochodzące z Europy. Miałyby one zostać objęte stawką na poziomie 25 proc.

W Davos z Trumpem spotkała się Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej. Poinformowała ona później media, że także UE jest zainteresowana szybkim dogadaniem się z USA, stąd porozumienie powinno zostać osiągnięte w ciągu kilku kolejnych tygodni.

Według statystyk Stanów Zjednoczonych, relacje handlowe z Europą utrzymywały się na poziomie 1,8 biliona dolarów. Zdaniem ekspertów szybkie zawarcie nowej umowy Brukseli z Waszyngtonem uniemożliwi jednak rozwiązania najbardziej palących kwestii, dotyczących ożywienia handlu pomiędzy UE i USA.

Na podstawie: CNN.com, FoxNews.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
emigrant001
Użytkownik
emigrant001

nie da się toczyć wojny z każdym, nawet będąc hegemonem

sga
Użytkownik
sga

nie moge doczekac sie tej wojny :)