Trump chciał użyć broni mikrofalowej przeciw migrantom

Opublikowano: 05.10.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 892

Donald Trump, jako prezydent Stanów Zjednoczonych, rozważał atakowanie nielegalnych migrantów w pobliżu muru na granicy z Meksykiem z użyciem platformy emitującej fale radiowe – poinformował 4 października amerykański magazyn „Newsweek”, powołując się na zapowiadaną książkę reporterki „The New York Times” Maggie Haberman.

„Trump zapytał, czy strażnicy graniczni mogą strzelać do migrantów próbujących przekroczyć granicę. Niektórzy urzędnicy graniczni, odpowiadając na żądanie Trumpa dotyczące »ekstremalnych środków«, zasugerowali użycie urządzenia zdolnego do emitowania ciepła lub głośnych dźwięków w celu ogłuszenia migrantów” — napisano w książce, której fragment przytoczyła publikacja.

Amerykański przywódca, według dziennikarki, chciał także, aby wzdłuż muru wykopano fosę, a na szczycie ogrodzenia umieszczono drut kolczasty. Sekretarz bezpieczeństwa wewnętrznego USA Kirstjen Nielsen w latach 2017-2019, według książki, sprzeciwiała się wszystkim tym propozycjom Trumpa, ponieważ »niektóre z nich były nielegalne«.

Źródło: pl.News-Front.info

9

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.