Trujące ścieżki biegowe

Opublikowano: 24.06.2016 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 725

Chińskie władze zamknęły dziewięć fabryk, które wykorzystywały śmieci przemysłowe zawierające substancje toksyczne do produkcji powłoki do szkolnych ścieżek biegowych – podają chińskie media.

Telewizja CCTV przeprowadziła śledztwo, w którego trakcie okazało się, że fabryki w prowincji Hebei wykorzystywały śmieci przemysłowe do produkcji gumowej powłoki do ulicznych ścieżek biegowych, szeroko wykorzystywanych w chińskich szkołach. Poinformowano, że materiały zawierały metale toksyczne i ciężkie, szkodliwe dla zdrowia człowieka.

Jak podaje gazeta “Global Times”, władze miasta Cangzhou zamknęły drzwi fabryk i zatrzymały personel. Poinformowano, że wcześniej rodzice uczniów w całej prowincji Hebei, a także w Pekinie, narzekali, że ostry zapach nowych gumowych ścieżek biegowych powoduje krwotok z nosa, ból głowy i uczulenie.

Ministerstwo Edukacji w opublikowanym oświadczeniu wezwało administracje szkół do niezwłocznego demontażu wszystkich ścieżek biegowych z gumową powłoką, które nie odpowiadają państwowym standardom bezpieczeństwa.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.