Trudne pytania? Kaczyński straszy opozycją

Opublikowano: 27.02.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1502

W obozie rządzącym widoczne są coraz większe tarcia. Koalicjanci Prawa i Sprawiedliwości kwestionują niektóre działania gabinetu Mateusza Morawieckiego, zwłaszcza w zakresie planowanej likwidacji polskiego górnictwa. Wicepremier Jarosław Kaczyński z tej okazji jest w stanie jedynie straszyć powrotem Platformy Obywatelskiej do władzy, a także zarzucać sojusznikom skupianie się na partykularnych interesach.

Wczoraj PiS przegrał jedno z sejmowych głosowań, bo wniosek opozycji poparła Solidarna Polska. Tym samym minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński będzie musiał tłumaczyć się z dotacji przyznanych w ramach Funduszu Wsparcia Kultury. To tylko jeden z najnowszych przykładów rozdźwięku pomiędzy partiami tworzącymi Zjednoczoną Prawicę. Dużo ostrzejsze wydają się być zresztą zatargi dotyczące „transformacji energetycznej”.

Między innymi do tych kwestii w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej odniósł się Kaczyński. Wicepremier twierdzi, że w tej chwili „zwyciężają motywy czysto partykularne”. Tymczasem według lidera PiS-u są sprawy dużo ważniejsze, a on sam wraz z rządem walczy o polskie interesy. Mają one być bowiem zagrożone przez ewentualne przejęcie władzy przez opozycję. Obecnym przeciwnikom rządu Mateusza Morawieckiego ma zaś zależeć na prowadzeniu „wojny domowej”.

Kaczyński w żaden sposób nie odnosi się merytorycznie do zarzutów stawianych PiS-owi przez jego koalicjantów. Twierdzi, że nie mają oni wcale na celu obrony „prawicowych wartości”. Zamiast tego woli roztaczać wizję szybkiego rozwoju kraju dzięki funduszom Unii Europejskiej, a także rządowym planom bliżej nieokreślonego „Nowego Polskiego Ładu”. Ostatnie głosowania mają być więc „działaniem przeciwko Polsce”.

Do wywiadu udzielonego przez lidera PiS-u odniósł się Janusz Kowalski z Solidarnej Polski, odwołany niedawno z funkcji wiceministra aktywów państwowych właśnie z powodu niesnasek w koalicji. Parlamentarzysta podkreślił, że jego partia zrobi wszystko, aby PO nie wróciło do władzy. Jednocześnie zaznaczył, iż także wyborcy prawicy oczekiwali wspomnianej informacji na temat wydatkowania pieniędzy przez Glińskiego.

Na podstawie: PAP.pl, DoRzeczy.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 3,25 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
bogdzio
Użytkownik
bogdzio

Kaczyński widzi obronę “prawicowych wartości” w zamykaniu kopalń… Może jednak przydałaby się jakaś wojenka domowa.

Stanlley
Użytkownik

Toż to nawet dziecko z podstawówki wie że państwem rządzi premier – kaczuszka jest jego pracownikiem. Czego tu nie rozumieć?