Trudeau rozwala kanadyjskie rolnictwo

Opublikowano: 10.07.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1346

W grudniu 2020 r. rząd Trudeau przedstawił swój nowy plan klimatyczny, koncentrując się na zmniejszeniu emisji podtlenku azotu z nawozów o 30% poniżej poziomów z 2020 r. do 2030 r.

„Nawozy odgrywają ważną rolę w sukcesie sektora rolniczego i przyczyniły się do rekordowych zbiorów w ostatniej dekadzie. Pomogły w zwiększeniu plonów kanadyjskich plonów, sprzedaży zbóż i eksportu” – czytamy w komunikacie prasowym Rolnictwa i Rolnictwa Kanadyjskiego. „Jednak emisje podtlenku azotu, szczególnie te związane ze stosowaniem syntetycznych nawozów azotowych, również znacznie wzrosły. Dlatego rząd Kanady wyznaczył krajowy cel redukcji emisji z nawozów, co jest częścią zobowiązania do zmniejszenia całkowitej emisji gazów cieplarnianych w Kanadzie o 40–45% do 2030 roku”. Redukcja nawozów azotowych w konsekwencji obniży plony w ciągu następnej dekady, co zaszkodzi sektorowi rolnictwa.

Według raportu Fertilizer Canada rząd ustanawia limit całkowitych dopuszczalnych emisji z nawozów o 30% poniżej poziomów z 2020 roku. Ponieważ plony kanadyjskich upraw są bezpośrednio związane z prawidłowym stosowaniem nawozów, tworzy to pułap kanadyjskiej wydajności rolniczej znacznie poniżej poziomów z 2020 roku. Szacuje się, że 30% bezwzględna redukcja emisji dla rolnika posiadającego 1000 akrów rzepaku i 1000 akrów pszenicy oznacza zmniejszenie zysku o około 38 000 – 40 500 dolarów kanadyjskich rocznie.

Forum Rolników zastanawia się teraz, czy celowo próbuje spowodować niedobór żywności – na co Trudeau wcześniej ostrzegał Kanadyjczyków, by się przygotowali. „Widzimy z powodu globalnej pandemii i wojny na Ukrainie znaczne zakłócenia łańcuchów dostaw na całym świecie, co skutkuje wyższymi cenami dla konsumentów i demokracji takich jak nasza, a także skutkuje znacznymi niedoborami i przewidywanymi niedoborami żywności i energii w niektórych miejscach na całym świecie” – powiedział Trudeau. „To będzie trudny czas” – kontynuował – „z powodu wojny, z powodu powrotu do zdrowia po pandemii. A Kanadyjczycy zrobią to, co zawsze robimy: będziemy jeden dla drugiego”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

12

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. andi170 10.07.2022 14:42

    Kanada -faszystowski kraj kierowany przez szkolonego FASZYSTĘ TRADEAU!!!!!!

  2. nazizm to ideologia lewicowa 10.07.2022 16:49

    O tym smieciu mozna mowic duzo, ale nie to, ze jest szalony. Zdjecie ilustrujace artykul mowi wszystko. To pies szwaba i wykonuje tylko jego komendy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.