Trudeau podniesie jeszcze bardziej ceny paliw

Opublikowano: 31.07.2022 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1561

Ponieważ ceny benzyny w Kanadzie nadal osiągają rekordowe wartości, rząd Trudeau po cichu bez rozgłosu wprowadził sieć nowych norm paliwowych, które mają trwale podnieść ceny paliw o kwotę równą federalnemu podatkowi węglowemu.

Nowe przepisy dotyczące czystości paliw, ujawnione w zeszłym tygodniu, zmuszą firmy energetyczne do zmniejszenia „intensywności emisji dwutlenku węgla” benzyny i oleju napędowego. Aby to zrobić, firmy mogą zmniejszyć ilość emisji, które emitują w procesie dostarczania ropy naftowej od wydobycia po benzynę na stacji benzynowej, albo rozcieńczyć paliwa kopalne w swoim produkcie, mieszając je z biopaliwami.

Przepisy (które łącznie liczą 227 stron) są szczególnie skomplikowane w ustaleniu systemu zakupu kredytów od czystszych producentów. „Analiza wpływu” towarzysząca przepisom szacuje, że podniosą one ceny benzyny o sześć do 13 centów za litr, podczas gdy olej napędowy wzrośnie od siedmiu do 16 centów. Obecna federalna stawka podatku węglowego wynosi około 11 centów za litr. „Przepisy zwiększą koszty produkcji dla głównych dostawców, co podniesie ceny dla gospodarstw domowych i użytkowników przemysłowych” — czytamy.

Przewiduje się, że przestrzeganie standardu czystego paliwa zmniejszy kanadyjską gospodarkę o 9 miliardów dolarów, co odpowiada 0,3 procent PKB. Przy standardzie, który ma zmniejszyć emisję o 26,6 megaton, to około 338 dolarów kanadyjskich za tonę dodatkowo. Dla kontekstu, obecny system ustalania cen emisji dwutlenku węgla przez rząd federalny opiera się na cenie za tonę wynoszącej zaledwie 50 dolarów za tonę. Spowoduje to znaczny wzrost kosztów produkcji rolnej oraz transportu.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 31.07.2022 18:49

    No cóż wszystko zgodnie z planem…

  2. andi170 01.08.2022 09:52

    Faszysta uczeń hitlerowca Schwaba Trudeau w akcji kolejny krok do nowoczesnego niewolnictwa w imię ,,WOLNOŚCI”!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.