Trudeau inwestuje w narzędzia walki z „dezinformacją”

Opublikowano: 28.05.2022 | Kategorie: Media, Polityka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 983

Premier Justin Trudeau zapowiedział inwestycje w nowe narzędzia dla kanadyjskich agencji bezpieczeństwa w celu radzenia sobie z „ideologią ekstremistyczną” i „ dezinformacją”. „Potrzebujemy nowych narzędzi do zwalczania wszystkich tych zagrożeń i dlatego zwróciliśmy się do wszystkich naszych agencji bezpieczeństwa, aby przyjrzeli się nowym sposobom zapewnienia ludziom bezpieczeństwa” – powiedział Trudeau po francusku, przemawiając do mediów w Vancouver 24 maja. „Ponieważ, jak wiemy, to, co dzieje się w świecie wirtualnym, ma wpływ na świat realny i nie pozostaje w Internecie”.

Trudeau powiedział, że potrzebne są środki, aby przeciwdziałać „nowym zagrożeniom uderzającym w nasze społeczeństwo i nasz kraj”, wskazując na wzrost „dezinformacji” i „błędnych informacji”, a także uzbrajanie mediów społecznościowych przez czynniki zagraniczne i krajowych ekstremistów. „Niezależnie od tego, czy chodzi o ekstremistyczną ideologię i prawicowy terroryzm w Kanadzie, czy też przykłady, takie jak nielegalne protesty [Konwój Wolności], które widzieliśmy zimą, istnieje cały nowy zestaw wyzwań, na które musimy odpowiedzieć” – powiedział Trudeau. Premier dodał, że zostanie to zrobione w taki sposób, by chronić wolność słowa i prawo do protestu. „W tym samym czasie korzystamy z większej liczby narzędzi, aby zapewnić bezpieczeństwo Kanadyjczykom”.

Ponadto zeszłego lata dziesiątki kościołów w Kanadzie zostało zaatakowanych przez politycznie motywowanych podpalaczy w związku z ujawnieniem przy pomocy georadaru prawdopodobnych szczątków ludzkich w sąsiedztwie jednej ze szkół z internatami w Kamloops zaś w swoich komentarzach dotyczących rozwoju zagrożeń z 25 maja Trudeau nie odniósł się do tych incydentów. Nie precyzując, jakie nowe narzędzia są wdrażane, Trudeau powiedział, że rząd „ściśle współpracuje z organizacjami takimi jak Canadian Security Establishment [CSE] w zakresie komunikacji”.

To skupienie się na przestrzeni informacyjnej sugeruje pewne wspomagane komputerowo możliwości zbierania i analizy danych z mediów społecznościowych, i identyfikowania potencjalnych zagrożeń za pomocą słów kluczowych i algorytmów. CSE nie wolno jest zbierać informacji o Kanadyjczykach, ale specjalistyczna wiedza techniczna agencji może zostać wykorzystana przez inne agencje bezpieczeństwa. W ostatnich miesiącach agencja podsłuchowa publikowała również informacje na swoim kanale na „Twitterze”, aby przeciwdziałać rosyjskiej „dezinformacji”, twierdząc, że tweety są oparte na zebranych przez nią danych wywiadowczych. Public Safety Canada nadzoruje Kanadyjską Służbę Wywiadu Bezpieczeństwa (Canadian Security Intelligence Service), Królewską Kanadyjską Policję Konną (Royal Canadian Mounted Police) i Kanadyjską Agencję Służb Granicznych (Canada Border Services Agency), podczas gdy CSE podlega Ministerstwu Obrony Narodowej.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: The Epoch Times
Źródło: Goniec.net

5

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.