Triki tanich linii lotniczych abyś więcej płacił za podróż

Opublikowano: 30.06.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 447

W takich liniach lotniczych jak Ryanair, EasyJet czy Flybe dodatkowe koszty związane z opłatą za bagaż przewyższają bardzo często cenę biletu, o czym klienci dowiadują się dopiero pod koniec procesu zakupu.

Mało korzystne dla klientów triki sprzedażowe stosowane przez takie firmy jak Ryanair, easyJet, czy Flybe nakładają na kupujących większe koszty związane z bagażem niż z samym biletem. O tym jednak klienci dowiadują się dopiero pod koniec procesu zakupu.

W ten właśnie sposób linie lotnicze wyrównują sobie poniesione koszty związane z obniżką biletów w czasie wyprzedaży. Jak pisze „Mail on Sunday”, na rynku istnieje pięć linii lotniczych funkcjonujących na terenie Europy, które używają tej metody na większy zarobek.

Przykładowo, jeśli chcemy polecieć Ryanairem z lotniska Stansted w Londynie do Kopenhagi, za bilet zapłacimy 29,98 funtów, jednak cena dodatkowego bagażu wynosi już 50 funtów. Z kolei lecąc linią easyJet do Faro z London Southend, za dodatkowy bagaż zapłacimy 69,23 funty, podczas gdy bilet powrotny wyniesie nas 48,57 funtów. Podobne triki stosowane są przez Flybe, Level Airlines i Vueling.

Między rokiem 2014 a 2018 aż 20 linii lotniczych na całym świecie podniosło o 110 proc. cenę za bagaż. Sam zarobek firm z tego tytułu wyniósł aż 22,2 miliardy funtów w ubiegłym roku.

„Nasza polityka bagażowa jest przejrzysta i korzystna dla pasażerów” – powiedział rzecznik Ryanaira, a rzecznik easyJet stwierdził, że klienci linii „zawsze płacą za to, za co chcą, czego dowodzi fakt, że firma obsługuje 90 mln pasażerów rocznie”.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.