Wyeliminują z internetu treści szkodliwe i nienawistne

Opublikowano: 01.09.2022 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1346

Rząd federalny Kanady poczynił postępy w zakresie przepisów dotyczących „szkodliwości wypowiedzi w Internecie”, które będą regulować i cenzurować treści internetowe uważane za szkodliwe lub nienawistne, poinformował minister bezpieczeństwa publicznego Marco Mendicino.

„Minister [Dziedzictwa] Rodriguez i inni członkowie naszego rządu przedstawią nowe przepisy tak szybko, jak to możliwe” – powiedział Mendicino podczas konferencji prasowej 29 sierpnia.

Ustawa C‑36, której bieg legislacyjny został wstrzymany po zakończeniu sesji ostatniego parlamentu, miała na celu zmianę kanadyjskiej ustawy o prawach człowieka w celu włączenia mowy nienawiści w Internecie i proponowała grzywny w wysokości do 70 000 dol. dla wszystkich użytkowników Internetu, którzy wyrażają „nienawiść lub oczerniają” grupy lub osoby na podstawie „zabronionego powodu dyskryminacji”, takiego jak religia, pochodzenie etniczne lub płeć. Ustawa nie wpłynie na wypowiedzi w Internecie, które wyrażają „zwykłą niechęć, pogardę, dyskredytują, poniżają, ranią lub obrażają”.

Minister dziedzictwa Pablo Rodriguez ogłosił w marcu 2022 r., że rząd zebrał panel 12 ekspertów, którzy udzielili rządowi porad dotyczących opracowania nowego projektu ustawy o regulowaniu wypowiedzi w Internecie. Panel doradził rządowi, aby w nowej ustawie zajął się „dezinformacją” online, chociaż przyznał, że jasne zdefiniowanie tego terminu w ustawodawstwie byłoby dużym wyzwaniem.

Niektórzy eksperci z panelu poinformowali również, że rząd zajmuje się w ustawodawstwie „legalną, ale szkodliwą treścią” – to znaczy informacjami, które nie są uważane za nielegalne przez obecne kanadyjskie przepisy dotyczące mowy nienawiści.

Mendicino dodał, że rząd nadal będzie wyznaczał „pewne jasne granice tego, co jest nie do przyjęcia”. „Moim zdaniem myślę, że obejmuje to mowę nienawiści, która obejmuje groźby przestępcze” – powiedział. Mendicino również chce, aby firmy mediów społecznościowych pomagały rządowi w regulowaniu mowy nienawiści na ich platformach. Mendicino nie sprecyzował, kiedy liberałowie planują przedłożyć proponowane przepisy.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

2

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.