„Tramwaj Różnorodności” zajechał wraz z podwyżkami

Opublikowano: 14.12.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2656

Nowy prezydent Rafał Trzaskowski wziął się ostro do pracy jeszcze przed objęciem urzędu, dlatego parę dni po wyborach samorządowych zaczął wycofywać się ze swoich zapowiedzi, na wszelki wypadek kasując nawet swoją stronę internetową. Teraz mieszkańcy stolicy będą natomiast mogli przejechać się multikulturowym „Tramwajem Różnorodności”, zastanawiając się podczas przejażdżki jak zapłacić rosnące opłaty miejskie.

Kilka dni po wyborach polityk Platformy Obywatelskiej zaczął więc mówić choćby o możliwych podwyżkach cen biletów komunikacji miejskiej, jednocześnie wycofując się też z zapowiedzi szybkiej poprawy sytuacji w zakresie dostępności do żłobków oraz dodatkowych zajęć dla dzieci. O wycofywaniu się Trzaskowskiego z przedwyborczych obietnic zaczęła więc pisać nawet „Gazeta Wyborcza”, stąd nowy prezydent Warszawy postanowił… skasować stronę internetową ze swoim programem.

Teraz Rada Warszawy głosami Platformy i Nowoczesnej zdecydowała się na odstąpienie od 98 i 99 proc. bonifikaty od opłaty za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność gruntów na których znajdują się budynki mieszkalne, dlatego osoby fizyczne będą musiały zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych za wspomnianą możliwość. Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, iż tak wysokie bonifikaty uchwalono głosami wszystkich radnych… 18 października, czyli na trzy dni przed pierwszą turą wyborów samorządowych.

Sam Trzaskowski woli nie odnosić się do kontrowersyjnych spraw, chociaż sam generuje kolejne wątpliwe projekty. W środę prezydent Warszawy zainaugurował kuriozalny projekt „Tramwaju Różnorodności”, na którym widnieją wizerunki m.in. muzułmanki i Żyda. Za pośrednictwem komunikacji miejskiej (do której bilety mają stać się zresztą droższe) polityk PO chce promować „ludzką odmienność” i swoje przedwyborcze hasło „Warszawy dla wszystkich”.

Na podstawie: DoRzeczy.pl, NaTemat.pl, WP.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. polach 14.12.2018 17:50

    Ja tego nie rozumiem? czyli ludzie są ślepi, głusi i tak infantylni że godzą się na obiecanki cacanki od lat , ludzi co zaraz po wyborach mówią im że ich okłamali, oszukali? a ludzki nic? zero?rekacji… będą teraz czekać na kolejnego kłamcę i cwaniaka w przebraniu Polaka?aby go “wybrać” w kolejnych wyborach i tak w kółko? …nie do wiary!

  2. Doctor Who 14.12.2018 21:10

    No raczej. Politycy spełniają 20-30% obietnic przedwyborczych. Demokracja pod tym względem jest skompromitowana całkowicie.

  3. tojazenn 17.12.2018 12:36

    U nas tez zotle kamizelki powinni wprowadzic – niech Trzaskowski spelni 100% obitenic wyborczych max w ciagu roku – albo na bruk!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.