Tragedia po “zdmuchnięciu” Vanuatu

Opublikowano: 25.03.2015 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 583

Wyspiarskie państewko Vanuatu nie może się otrząsnąć po przejściu potężnego cyklonu Pam. Żywioł odpowiadający sile huraganowi piątej kategorii dosłownie zdmuchnął dużą część i tak wątłej infrastruktury. Teraz po kataklizmie dochodzi do tego, że ludzie głodują i są doniesienia, że niektórzy nawet piją wodę morską.

Jeden z australijskich pilotów, który pracuje na Vanuatu, wykonał zdjęcia porównawcze, które mogą pokazać skalę zniszczeń po przejściu cyklonu Pam. Według niego nawet te ujęcia nie oddają w pełni skutków przejścia cyklonu. W niektórych miejscach, dżungla została całkowicie zniszczona. Najbardziej ucierpiały południowe prowincje.

Władze Vanuatu mają nadzieje, że zniszczenia nie będą miały wpływu na rozwój turystyki, która jest główną siłą napędową tamtejszej gospodarki. Departament Turystyki Vanuatu rozsądnie zachęca turystów aby odłożyli podróż do stolicy Port Vila przynajmniej do dnia 18 kwietnia. Obecnie istnieje tam 17 hoteli, ale w większości z nich trwa odbudowa.

Według wstępnych szacunków, ponad 162 tysięcy osób zmaga się z głodem i potrzebuje pomocy humanitarnej. W obszarach dotkniętych cyklonem wysłane są paczki z żywnością. ONZ zamierza udzielać pomocy Vanuatu przynajmniej przez kilka najbliższych miesięcy.

Na podstawie: tvnz.co.nz, weather.com
Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o