Liczba wyświetleń: 1213
Trzecia władza ma coraz większy udział w popieraniu rozmaitych „postępów” i rozpychaniu się w kompetencjach władz ustawodawczych i wykonawczych. Sędziowie, którzy nie są na ogół wybierani w jakichkolwiek wyborach, bywają formowani i opłacani przez rozmaite stowarzyszenia w rodzaju organizacji Sorosa i już później, jako „niezależni,” spłacają swoje długi wątpliwymi decyzjami (przykład ETPC).
Sądownictwo staje się coraz bardziej upolitycznione i lewicowe. Dotyczy to także Wielkiej Brytanii, gdzie wymiar sprawiedliwości np. skutecznie blokuje rządowe pomysły walki z nielegalnymi imigrantami przez odsyłanie ich do krajów trzecich. Teraz jednak brytyjski wymiar sprawiedliwości poszedł o krok dalej i rozważa zmianę swojego tradycyjnego kodeksu sędziowskich strojów. Rezygnacja z wielowiekowej tradycji następuje po buncie czarnoskórych prawników.
Chodzi o tradycyjne peruki z końskiego włosia, symbol prawnej tradycji. Teraz została uznana za „archaiczną”. Kilku czarnoskórych prawników w Wielkiej Brytanii skrytykowało tradycyjne peruki noszone przez sędziów i adwokatów od 1685 roku. Uznali je za… dyskryminujące.
Peruki te uważano za pewien symbol władzy i neutralności. Buntownikom nie podoba się ich krój, który utrudnia noszenie własnych fryzur „afro”. I tak, jeszcze w 2022 roku Michael Etienne, prawnik z fryzurą „afro”, wywołał debatę publiczną, kwestionując obowiązek noszenia tradycyjnych peruk. Nazwał taki obowiązek „dyskryminacją ze względu na włosy”, porównywalną z „formą rasizmu”. Rzecznik Rady Adwokackiej reprezentującej prawników w Anglii i Walii zapowiedział, że w odpowiedzi na obawy prawników dotyczące dyskryminacji związanej z perukam, Rada powołała grupę roboczą, która ma dokonać „przeglądu stroju sądowego”.
Noszenie peruk z końskiego włosia, tradycja istniejąca od 1685 roku, została już złagodzona i od 2007 r. nie jest wymagana w sprawach rodzinnych, cywilnych oraz przed Sądem Najwyższym. Peruki zakładane są tylko w sprawach karnych.
Kampania na rzecz ich całkowitego zniesienia jednak trwa, peruki są ośmieszane i umieszczane w kontekście „klimatu niewrażliwego kulturowo brytyjskiej palestry”. Pod pręgierzem znalazły się także togi. Dla „zlewicowanych” prawników tradycja i ciągłość są zawsze wrogiem.
Autorstwo: BD
Na podstawie: Valeurs
Źródło: NCzas.info
Niedługo obowiązek przestrzegania takiego a nie innego prawa podczas sprawy sądowej też będzie dyskryminacją. <facepalm>
Co, kolor peruk nie pasował do ich prezysmolonej skóry? Zresztą pytanie, czy ci „buntownicy” nadają się na sędziów
Zawsze mogą wyjechać do Afryki, wtedy będą nawet bardziej „afro”. Mniejszość dokonuje przeglądu wielowiekowej tradycji i kultury większości, paradne.
Katarzyna TG, gdyby nie to że globaliści popierają takie działania, to rzeczywiście byłoby to groteskowe. Ale jak już wiemy, najwiękrze nawet ,,absurdy,,sygnowane przez globalistów wcześniej czy później stają się prawem. A to już nie jest śmieszne…