Trąba powietrzna przeszła nad Kaniowem

Opublikowano: 08.06.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1322

Trąba powietrzna przeszła nad Kaniowem w województwie śląskim. Uszkodzonych jest ponad 20 domów. Z niektórych wiatr pozrywał dachy – donosi RMF FM. W całej Polsce, w związku z burzami i silnym wiatrem, strażacy interweniowali ponad 400 razy.

Jak podają media, wiele domów zostało uszkodzonych w wyniku trąby powietrznej. W jednym z domów dach został całkowicie zerwany, a w kolejnym budynku uszkodzona jest konstrukcja. Wszystko to wydarzyło się w rejonie dwóch ulic. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Część mieszkańców ewakuowała się samodzielnie.

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że odbył już konsultacje w sprawie zniszczeń dokonanych przez wichurę z wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem i szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim. Zapewnił, że niebawem rozpocznie się wypłata środków klęskowych dla mieszkańców Kaniowa „Wichura uszkodziła 22 budynki w tym 8 poważnie (dachy). Nikt nie został ranny. Niebawem rozpocznie się wypłata środków klęskowych. MSWiA zapewni dalszą konieczną pomoc” – napisał prezydent na Twitterze.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu w części województwa dolnośląskiego. Według prognoz możliwe są lokalne burze i dalsze opady o umiarkowanym i nawalnym natężeniu. IMGW wydał też ostrzeżenie drugiego stopnia dla powiatu kłodzkiego.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Kaczor3333 08.06.2020 17:50

    Mnie to już nie dziwią takie zjawiska pogodowe nad polską, z roku na rok coraz więcej gwałtownych burz. Zaskoczeniem może być to, że wyjątkowo wcześnie w tym roku rozpoczyna się sezon trąb.

  2. MrMruczek 08.06.2020 22:37

    Proponuje więcej inwestować w węgiel 🙂
    To na pewno pomoooże!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.