Tort za reprywatyzację

Opublikowano: 06.04.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 590

W niedzielę, podczas nagrania programu TVP regionalnej wiceprezydent miasta stołecznego Warszawa Jarosław Jóźwiak i szef Biura Polityki Lokalowej Tomasz Krettek zostali obrzuceni tortem.

Stało się to po tym, gdy tłumaczyli, że miasto nie jest w stanie zrobić nic przeciwko dzikiej reprywatyzacji, a wiceprezydent oświadczył, że ratusz dopiero zastanawia się nad dochodzeniem od tak zwanych „prawowitych właścicieli” zwrotu nakładów na wcześniejsze remonty budynków. Wiceprezydent twierdził też, że prowadzi dialog z lokatorami, pomimo iż wcześniejsze spotkania nie doprowadziły do zmiany stanowiska samorządu. Atak przy pomocy tortu Jóźwiak nazwał „chamstwem” oraz „brakiem kultury”. W jego opinii nie zasłużył na takie potraktowanie.

“Władze są w pełni odpowiedzialne za wyrzucanie ludzi na ulice – nie będziemy jedynymi, którzy ponoszą tego koszty. Obrzucenie tortem urodzinowym to tylko mała rekompensata” – napisali w oświadczeniu dotyczącym incydentu członkowie Kolektywu Syrena.

Obecni podczas nagrania programu lokatorzy reprywatyzowanych budynków z entuzjazmem przyjęli akcję tortową. Pojawiły się głosy, że była ona zbyt łagodna w stosunku do przedstawicieli władz wspierających reprywatyzację.

Autorstwo: Piotr Ciszewski
Źródło: Lewica.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o