Toronto chce dekryminalizacji narkotyków

Opublikowano: 04.10.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1105

Toronto przygotowuje się do złożenia wniosku do rządu federalnego o dekryminalizację posiadania nielegalnych narkotyków na użytek prywatny. Ma to związek z rekordową liczbą zgonów związanych z narkotykami.

W ostatnim tygodniu zakończyły się konsultacje społeczne. Główna lekarz Toronto, dr Eileen de Villa, podkreśliła, że sytuacja jest pilna i poważna, i trzeba zareagować. Toronto Public Health podało, że w ubiegłym roku zmarło 521 osób po przedawkowaniu opioidów. Względem 2019 roku odnotowano wzrost o 78 proc. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2021 roku ratownicy medyczni interweniowali 1173 razy po zgłoszeniach dotyczących przedawkowania. 93 przypadki okazały się śmiertelne. W tym samym czasie w 2020 roku zmarło 46 osób.

Wniosek przygotowywany przez Toronto trafi do Health Canada. Miasto będzie prosić o uznanie wyjątku od Controlled Drugs and Substances Act w przypadku narkotyków na użytek osobisty. Podobny wniosek w maju złożyło Vancouver.

Leigh Chapman, pielęgniarka i współzałożycielka Toronto Overdose Prevention Society, uważa, że to krok w dobrym kierunku.

Radny Joe Cressy, przewodniczący Toronto Board of Health, mówi, że obecnie omawiane są szczegóły, jak miałby być skonstruowany wyjątek od Controlled Drugs and Substances Act. Podkreśla, że mamy do czynienia z kryzysem zdrowia publicznego. Cressy uważa, że walczyć z nim możemy właśnie poprzez dekryminalizację narkotyków, dostęp do terapii i bezpieczne dostawy.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. gajowy 04.10.2021 15:44

    opioidy to silne leki przepisywane przez lekarzy. Legalne, powodujące wiele ofiar. Ile jest ofiar po takim nielegalnym np. LSD?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.