Top 10 najbogatszych ludzi świata

Opublikowano: 05.12.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2900

W ciągu ostatniego miesiąca najbogatsi ludzie na świecie jeszcze bardziej się wzbogacili. Ich majątki urosły o 115 mld dol., z czego jedna czwarta tej sumy trafiła do lidera listy najbogatszych ludzi na świecie. Dziesięciu największych magnatów ma fortuny o łącznej wartości 1,44 bln dol., co odpowiada ponad 5,75 bln zł.

Nie ma niespodzianki, jeśli chodzi o czołówkę listy najbogatszych ludzi świata. Nie ma sobie równych Elon Musk, którego biznesy przyniosły mu aż jedną czwartą zysku wszystkich osób z TOP 10, której ranking opracował magazyn Forbes.

Majątek ekscentrycznego miliardera zwiększył się o 28 mld dol. tylko w listopadzie 2023 r. Cała fortuna właściciela Tesli, SpaceX i Twittera/X jest warta 245,6 mld dol. (972 mld zł).

Aby znaleźć się na liście TOP 10 najbogatszych ludzi świata, którą od 1987 r. publikuje „Forbes”, w 2023 r. trzeba było mieć majątek co najmniej 100 mld dol. Wszyscy miliarderzy z rankingu to mężczyźni, z których 9 to Amerykanie.

Oprócz Elona Muska, na szczycie listy jest też potentat luksusowych produktów Bernard Arnault, który przez większość 2023 r. był liderem rankingu. Teraz jest drugi, ale i tak zwiększył swój majątek o ponad 12 mld dol. Na trzecim miejscu na liście najbogatszych ludzi świata jest potentat e-commerce Jeff Bezos, którego Amazon nadal dominuje na rynku zakupów online.

1. Elon Musk (Tesla, SpaceX, Twitter/X) — 245,3 mld USD

2. Bernard Arnault (LVMH) — 191,3 mld USD

3. Jeff Bezos (Amazon) — 168,4 mld USD

4. Larry Ellison (Oracle) — 146,5 mld USD

5. Warren Buffett (Berkshire Hathaway) — 119,3 mld USD

6. Bill Gates (Microsoft) — 117,6 mld USD

7. Mark Zuckerberg (Meta) — 115,9 mld USD

8. Steve Ballmer (Microsoft) — 112,8 mld USD

9. Larry Page (Google) — 111,7 mld USD

10. Sergey Brin (Google) — 107,3 mld USD

Autorstwo: KM
Na podstawie: „Business Insider”
Źródło: NCzas.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dandi1981 05.12.2023 11:47

    Zrobcie liste ile zaplacili podatkow najbogatsi ludzie na swiecie wyjdzie mniej niz zwykly zjadacz chleba.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.