Tony kokainy w łodzi podwodnej!

Opublikowano: 29.11.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1452

Oficerowie National Crime Agency (NCA) z Wielkiej Brytanii, uczestniczyli w międzynarodowej operacji wymierzonej przeciwko kartelom narkotykowym. Dzięki współpracy wielu służ, u wybrzeży Hiszpanii udało się przechwycić trzy tony kokainy wartej setki milionów funtów. Towar znajdował się w łodzi podwodnej sterowanej przez 3 osoby.

Operację prowadził brytyjski wywiad wpierany przez NCA i międzynarodowych partnerów, dzięki czemu hiszpańskim służbom udało się wykryć i przechwycić 20-metrową łódź podwodną przystosowaną do transportu narkotyków. Tak zwane narco submarines w skrócie narcosub, należą do karteli narkotykowych, dotychczas nie były one wykorzystywane na terenie Europy, często ma z nimi do czynienia Straż Przybrzeżna USA.

Łódź podwodna zmierzała w kierunku portu Aldán, na pokładzie znaleziono 152 paczki z kokainą, w środku znajdowały się też trzy osoby. Policja aresztowała dwóch obywateli Ekwadoru, trzeci uciekł. Zanim dokonano zatrzymania przemytnicy usiłowali zatopić łódź.

Tom Dowdall, zastępca Dyrektora ds. Współpracy Międzynarodowej w National Crime Agency, powiedział: „Ten ogromny sukces jest wynikiem wymiany danych wywiadowczych między NCA, władzami Hiszpanii oraz Centrum Analiz Morskich i Operacji w Lizbonie. Jesteśmy niemal pewni, że część tej kokainy trafiłaby na ulice Wielkiej Brytanii podsycając przemoc na ulicach naszych miast”.

„Dochodzenie w celu ustalenia pochodzenia narkotyków i ich odbiorców jest w toku i chociaż stosowanie okrętów podwodnych jest bardzo powszechne w Ameryce, po raz pierwszy ten system transportu został wykryty w Europie” – dodał.

Autorstwo: SDG
Źródło: Cooltura24.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. tithan1 30.11.2019 01:55

    “podsycając przemoc na ulicach naszych miast”. Przemoc wywodzi się przede wszystkim z tego, iż produkt ten jest nielegalny. Z uwagi iż jest nielegalny, jest też drogi. Będąc w Kalifornii kupiłem w sklepie 3 skręty zawierające 1.5 g czystego suszu za około 24 dolary. Zamiast przemocy na ulicy i innych bredni dostałem zapałki w gratisie. Mieszkając w Anglii za tą samą ilość trzeba zapłacić lekko drugie tyle za wyrób niewiadomego pochodzenia podlewany tylko plantatorów znanymi substancjami generalnie wątpliwej jakości i niejednokrotnie niewątpliwej szkodliwości. Zakazy niosą przemoc a nie przedmiot.

  2. Fenix 30.11.2019 09:33

    @tithan1 Zgadza się . Kto wydaje zakazy , nakazy, które nam szkodzą, władza tych których wybrałeś. Ich prawo stanowione , karze cię wyrokiem.

  3. Radek 30.11.2019 10:05

    Łódź powinna być zdalnie sterowana. A potem latającymi dronami rozładunek.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.