Tona narkotyków, lądowanie na drodze i brawurowa ucieczka

Opublikowano: 28.01.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1222

Prezydent Meksyku Andrés Manuel López Obrador poinformował na konferencji prasowej o wymianie ognia między wojskiem a przestępcami, którzy wylądowali prywatnym samolotem na autostradzie w południowo-wschodniej części stanu Quintana Roo, rozładowali ukryty w samolocie towar i ukryli się.

„Rano w Quintana Roo doszło do wymiany ognia z [załogą] samolotu z narkotykami. Niestety, w strzelaninie zginął kierowca i został ranny dowódca tej strefy wojskowej, który dowodził operacją” – powiedział López Obrador.

Zanim na miejsce przybyło wojsko, które otrzymało informacje o lądowaniu prywatnego samolotu na autostradzie w gminie Bacalar, przestępcy zdążyli go rozładować, ale nie udało się go zniszczyć.

Z doniesień mediów wynika, że na miejscu znaleziono zbiorniki z paliwem, który prawdopodobnie miał pomóc w spalenia maszyny. Na pokładzie samolotu były tylko dwa miejsca dla załogi, co pozwoliło na załadowanie około tony ładunku. Po strzelaninie przestępcy oddalili się z miejsca zdarzenia. W regionie trwa operacja specjalna z udziałem lotnictwa, wojska i gwardii narodowej.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.