Tommy Robinson zwolniony z więzienia!

Opublikowano: 02.08.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Założyciel i były lider EDL (English Defence League) Tommy Robinson wygrał apelację i został zwolniony z więzienia. 13 miesięczny wyrok za zamieszczenia na Facebooku wideo dotyczące gangu azjatyckich gwałcicieli został wstrzymany a Robinson opuścił więzienie za kaucją.

Tommy nagrał gwałcicieli poza budynkiem sądowym i zamieścił na Facebooku. Obrońca aresztowanego w maju Robinsona podkreślał, że wyrok był nadmierny.

Sędzia Judge Geoffrey Marson QC, który uwięził Tommiego po 5 godzinnym „zagmatwanym i pośpiesznym” przesłuchaniu został skrytykowany. Trzech sędziów wyraziło się negatywnie o jego postępowaniu. Nie było potrzeby natychmiastowego osądzania oskarżonego, ponieważ nazajutrz wideo zostało zdjęte z Facebooka. Sędziowie zgodzili się także, że nie było potrzeby wszczynania sprawy tego samego dnia.

Sędzia ten wydał także zakaz komentowania wyroku a wiele osób nie widziało powodu, za który Robinson w ogóle dostał wyrok. Wśród osób, które wstawiały się za Robinsonem był brytyjski polityk Godfrey Bloom, który powiedział m.in. „To koniec cywilizacji jaką znamy”.

35-letni Tommy Robinson spędził w więzieniu dwa miesiące.

Tysiące zwolenników Tommiego Robinsona protestowało w akcji #freetommy.

Po wyjściu z więzienia Robinson odmówił wydania oświadczenia mediom mainstreamowym, które na niego czekały zarzucając im fałszowanie wiadomości, kłamstwa, oszczerstwa i korupcję.

Na Tommiego Robinsona nałożono zakaz zbliżania się do sądu w Leeds na odległość bliższą niż 400 metrów.

Autorstwo: Brytol
Źródło: Brytol.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o