Toksyczne trio: hadisy, szariat i fatwy

Opublikowano: 19.12.2016 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 448

Kult „toksycznego tria”, czyli hadisów, szariatu i fatw, przyczynił się do podziału między muzułmanami i resztą społeczeństwa, uważa znany brytyjski imam, dr Taj Hargey.

Ten religijny przywódca związany z Oxford Islamic Congregation przypuścił zaskakujący atak na muzułmanów, którzy jego zdaniem pogłębiają chorobę nękającą islam i wyżej cenią kulturowe interpretacje niż Koran.

„To, z czym mamy do czynienia, to toksyczne trio infekujące islam, które nie ma nic wspólnego z “Koranem”. Numer jeden to hadisy, rzekomo dosłowne wypowiedzi Mahometa, które spisano 300 lat po jego śmierci. (…) Numer dwa to szariat, który nie jest boskim prawem, tylko średniowiecznymi wymysłami. Numer trzy to fatwy. (…) Kiedy muzułmanie przestrzegają wszystkich trzech, zniekształcają swoją wiarę i tworzą rozłam z resztą społeczeństwa” – powiedział Hargey w wywiadzie radiowym.

Dr Hargey, który pełni również funkcję dyrektora Muzułmańskiego Centrum Oświatowego w Oksfordzie (Muslim Educational Centre of Oxford), w pełni zgadza się również z raportem Louise Casey na temat stopnia dobrowolnej izolacji populacji islamskiej w Wielkiej Brytanii. Co więcej, uważa on, że imigranci przyjeżdżający na Wyspy Brytyjskie powinni być zobowiązani do podpisania umowy prawnej obligującej ich do integracji. Bez „zdecydowanych i bezpośrednich rozwiązań” społeczeństwo brytyjskie będzie coraz bardziej podzielone, a to jest „celem wszystkich ekstremistów”, uważa oxfordzki imam.

„Te działania są konieczne, zwłaszcza w przypadku nowoprzybyłych oraz wciąż napływających imigrantów – kontynuował Hargey. – Muszą oni zgodzić się na trzystopniowy proces integracji. Po pierwsze, muszą zobowiązać się do nauki angielskiego i być z tego rozliczeni. Po drugie, muszą zgodzić się na pełną integrację ze społeczeństwem. Po trzecie, bagaż kulturowy, do którego należą „honorowe” zabójstwa, przemoc domowa, homofobia i obrzezanie kobiet, muszą zostawić za drzwiami kraju, do którego przyjeżdżają. Jeśli ktoś chce stać się częścią tego społeczeństwa, musi posiadać pełną wiedzę o tym, jakie ono jest, że jesteśmy społeczeństwem demokratycznym, wierzymy w tolerancję, równość, szacunek i prawa kobiet. Jeśli komuś się to nie podoba, niech nie przyjeżdża”.

W Wielkiej Brytanii zawrzało po tym, jak w dzienniku „Daily Mail” ukazał się artykuł Hargeya na temat dobrowolnej izolacji muzułmanów, w którym ubolewał z powodu tych, którzy na własne życzenie żyją w „faktycznym apartheidzie”. W artykule imama znalazły się następujące słowa: „W końcu wyższy urzędnik [Louise Casey] zdobył się na odwagę, żeby ostrzec ludzi przed szkodliwymi skutkami masowej imigracji, które dotykają mniejsze społeczności, tworzą podziały i konflikty. Musimy z problemem zmierzyć się bezpośrednio i zdecydowanie. Jeśli imigranci nie są gotowi na to, żeby się w pełni zintegrować ze społeczeństwem brytyjskim, twierdząc, że oznacza do dla nich wyzbycie się tożsamości religijnej, mogą udać się w kierunku Arabii Saudyjskiej, Pakistanu, Somalii, Jemenu, Afganistanu i Sudanu”.

Autorstwo: aQ
Na podstawie: Express.co.uk
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Powiedzieć, że hadisy nie mają nic wspólnego z Koranem, to chyba lekka przesada.

janpol
Użytkownik

“…Po trzecie, bagaż kulturowy, do którego należą „honorowe” zabójstwa, przemoc domowa, homofobia i obrzezanie kobiet, muszą zostawić za drzwiami kraju, do którego przyjeżdżają. Jeśli ktoś chce stać się częścią tego społeczeństwa, musi posiadać pełną wiedzę o tym, jakie ono jest, że jesteśmy społeczeństwem demokratycznym, wierzymy w tolerancję, równość, szacunek i prawa kobiet. Jeśli komuś się to nie podoba, niech nie przyjeżdża”.

No ja chyba śnię?! Imam takie rzeczy opowiada? Czyżbym był z nim “pozawerbalnym – telepatycznym” kontakcie? Bo ja o tym mówię i piszę od lat. Tylko ta prosta (?!!!) prawda jakby nie trafiała do “elyt” rządzących nami prawem kaduka.

@MasaKalambura 19.12.2016 12:45: oczywiście, że tak! Całe rzesze muzułmanów z szyitami na czele, w ogóle nie uważają hadisów za księgi święte.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

I słusznie, bo święta jest Tora, Ewangelia, Psalmy Dawida albo Koran. Hadisy to zbiór przekazów z czasów Proroka. Nie są pismem świętym, ale opisują wiele z życia proroka, wiele proroctw i tłumaczą, jak rozumieli Koran Prorok i Jemu współcześni.

Dlatego powiedzieć, że hadisy są sprzeczne z Koranem, to palnąć wielką bzdurę. Jeśli hadis mówi co innego niż mówi Koran, to albo hadis jest słaby/nieautentyczny, albo nasza interpretacja błędna. Taki jest mechanizm nauki hadisów.

Szyici mają swoje hadisy, tym różnią się od sunnitów. Ale też mają podział hadisów na mocne, słabe i nieautentyczne i też na podstawie ich interpretują Koran.

agama
Użytkownik

aha

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Ten cool imam może stosować takiję.
Tak czy owak. Cały ten syf z szariatem i ciemnotą przybył tutaj z wraz z saudyjskimi pieniędzmi.