Toksyczna chmura z Ukrainy zagrozi Polsce?

Opublikowano: 12.06.2016 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 850

Mieszkańcy wschodniej Polski z niepokojem wsłuchują się w doniesienia o toksycznej chmurze, która powstała po pożarze wysypiska pod Lwowem. Jeśli układ wiatrów będzie niekorzystny opary z pożaru mogą dotrzeć także do naszego kraju.

Do niebezpiecznego w skutkach pożaru doszło w miejscowości Duże Grzybowice na Ukrainie. Znajduje się tam duże wysypisko śmieci dla pobliskiego Lwowa. W sumie zajmuje ono aż 30 hektarów. Od kilkunastu dni trwa tam walka z ogniem. Podczas walki z ogniem zginęło czterech strażaków. Początkowo wydawało się, że będzie to taki pożar jak zwykle, ale żywioł okazał się znacznie bardziej trwały i niebezpieczny i walka o jego opanowanie trwa od tygodnia.

Oficjalnie służby ukraińskie nie potwierdzają, że jest groźba zatrucia czy też potrzeba ewakuacji, a sytuacja jest monitorowana. W rzeczywistości jednak wszystko zależy od kierunku wiatru. Polskie służby, w postaci Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie, uspokajają, że obecnie nie ma problemu dla miejscowości nadgranicznych. Najbardziej zagrożone są powiaty graniczne na Podkarpaciu.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. emigrant001 12.06.2016 15:36

    Ukrów utylizować!

  2. pablitto 13.06.2016 09:02

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.