To Słońce krąży wokół Ziemi

Opublikowano: 20.03.2014 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2

Islamski uczony z Arabii Saudyjskiej uważa, że to Słońce krąży wokół Ziemi.

Salek Al-Fawzan, członek Saudyjskiej Rady Starszych Uczonych, został zapytany o ruchy planet w programie saudyjskiej telewizji. Prowadzący zapytał: „Allah mówi w Koranie tak: “I słońce – ono płynie do swego stałego miejsca. To jest ustanowienie Potężnego, Wszechwiedzącego! (36.38)”. Czy Słońce krąży wokół Ziemi?

Al-Fawzan odpowiedział: “Nie ma co do tego wątpliwości. Koran mówi: “Słońce płynie…”. A jednak oni [naukowcy] twierdzą, że Słońce stoi w miejscu, a Ziemia się porusza. To sprzeczne z Koranem. Ignorowanie Koranu i przyjmowanie nowoczesnych teorii to nie jest coś, co powinni robić muzułmanie. Muzułmanie mają podążać za Koranem”.

Autor: PJ
Na podstawie: www.theblaze.com
Źródło: Euroislam

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Zła interpretacja miszczu ;) , racja że Słońce płynie przez galaktykę, a orbity są w rzeczywistości ruchem spiralnym względem tła innego niż sam układ słoneczny.

agama
Użytkownik

ta, a podobno ludzie na starość mądrzeją

Maximov
Użytkownik
Maximov

Kiedyż w końcu racjonalizm zatriumfuje?
O ile więcej mógłby człowiek osiągnąć, gdyby w końcu uwierzył w siebie i swoją moc sprawczą.

masakalambura
Gość
masakalambura

Galaktyka też płynie, wszystko płynie…

luzak1977
Użytkownik
luzak1977

Właśnie byłem w łazience i woda z kranu też płynie.
A tak poważnie to zastanawianie się jak jest- czy to ziemia się kręci, czy słońce, czy księżyc jest pusty, ile jest gwiazd – nie ma sensu i już. Czy człowiek będzie od tego szczęśliwszy?

Konter
Użytkownik
Konter

Z perspektywy Ziemi, to Słońce obraca się wokół niej, z perspektywy Słońca jest na odwrót. Wszystko zależy od punktu odniesienia.

Jedr02
Użytkownik
Jedr02

I gdzie tu werset podany przez niego odnosi się do kwestii ruchów planet?

Można odnieść wrażenie że ten Koran to cytuje by wykazać co mu się podoba, a nie z faktyczniej wierności wobec niego. Widać też tutaj że zacofanie to raczej nie w religii siedzi, a religią się zasłania.

agama
Użytkownik

a galaktyki wokół czego się obracają w takim razie?