To sam komendant główny policji odpalił granatnik

Opublikowano: 16.12.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3200

W środę w Komendzie Głównej Policji w Warszawie doszło do poważnego incydentu. W wyniku wybuchu została uszkodzona komenda. Jak się okazuje z nieoficjalnych ustaleń medialnych, doszło do odpalenia granatnika przekazanego komendantowi w prezencie przez szefów ukraińskich służb.

https://www.youtube.com/watch?v=TpLolv2wuKo

Ponadto jak dowiedział się portal Onet.pl, sam komendant główny gen. Jarosław Szymczyk odpalił granatnik. Był on przekonany, że Ukraińcy przekazali go w bezpiecznym stanie, bez uzbrojenia. „To komendant główny policji Jarosław Szymczyk miał odpalić granatnik w swoim gabinecie” – podaje Onet.pl.

Granat miał przebić podłogę w pomieszczeniu socjalnym położonym tuż obok gabinetu. To dlatego posypał się strop w pokoju ochrony znajdującym się pod nim. „Do uszkodzenia stropu doszło wczoraj w pomieszczeniu służby ochronnej. Jest to pomieszczenie niejawne, w którym znajdują się urządzenia związane z zapewnieniem ochrony obiektów KGP, dlatego nie możemy udzielać żadnych informacji” – przekazał rzecznik policji Mariusz Ciarka. „W związku z tym zdarzeniem nikt nie został ranny” – dodał.

Wcześniej MSWiA poinformowało w specjalnym komunikacie, że w środę o godz. 7:50 w pomieszczeniu sąsiadującym z gabinetem Komendanta Głównego Policji doszło do eksplozji. „Eksplodował jeden z prezentów, które Komendant otrzymał podczas swojej roboczej wizyty na Ukrainie w dn. 11-12 grudnia br., gdzie spotkał się z kierownictwami ukraińskiej Policji i Służby ds. sytuacji nadzwyczajnych. Prezent był podarunkiem od jednego z szefów ukraińskich służb. W wyniku eksplozji Komendant doznał lekkich obrażeń i od wczoraj przebywa na obserwacji w szpitalu” – podaje ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji.

Strona polska zwróciła się do strony ukraińskiej o złożenie stosownych wyjaśnień. Sprawą od początku zajmuje się prokuratura i odpowiednie służby.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Salon24.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Stanlley 16.12.2022 11:20

  Ukraińcy powinni to wyjaśnić! Dlaczego kmentand główny cierpi na niedowład umysłowy – napewno oni to wyjaśnią i napewno to ich wina ;p

  Znając życie to połowa policji ukraińskiej teraz tarza się ze śmiechu, być może powoli dołączają do nich polscy policjanci i coraz większa część społeczeństwa 😀

 2. MasaKalambura 16.12.2022 16:48

  Połowa? Wszyscy padają ze śmiechu. Dobrze że nikt nie zginął.

 3. hashi 16.12.2022 17:41

  Nie wiem dlaczego wszyscy łykają te brednie, że się bawił granatnikiem i mu wybuchł. Przecież równie dobrze to mógł być zamach SBU ze zdalnie zdetonowaną bombą. A tą ściemę z przypadkową detonacją wymyślili by nie było skandalu dyplomatycznego. To samo było w Przewodowie, ewidentny atak banderowców na teren RP. Przecież to powinna być komisja wojskowa i sąd tych co odpalili rakiety. Ukraina to chazarskie państwo terrorystyczne, anasi politycy tańczą dla nich jak zagrają, widocznie mają mocne haki na nich z burdlów w Odessie i na Podkarpaciu.

 4. Venom 16.12.2022 21:05

  Wszyscy się śmieją ,nikt nie rozminia komendant pojechał na Ukrainę i po co i co ustalal w sprawach nadzwyczajnych ,nikt nie prosi o informację,idlaczego dostał granatnik ,dlaczego go przewiózł przez granicę nielegalnie,skąd ta broń pochodzi i do do ..uja oni nam szykuja

 5. Adalb 17.12.2022 01:52

  Kolejny dowód na stan tzw. PP w PiS-landzie. Innemu śmiertelnikowi już postawiliby zarzuty za posiadanie niebezpiecznego narzędzia, lub broni bez pozwolenia w budynku urzędowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.