To są metody paramafijne

Opublikowano: 24.07.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1698

„Zrobienie cyrku w świetle fleszy, by upokorzyć i pokazać, kto tu rządzi” – powiedział lider Polski 2050 Szymon Hołownia, komentując sprawę zatrzymania syna prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia.

W piątek na lotnisku w Krakowie funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Jakuba Banasia, syna szefa NIK, który wracał z urlopu z żoną. Został on przewieziony do prokuratury w Białymstoku. Ma usłyszeć siedem zarzutów popełnienia przestępstw, w tym dwóch oszustw.

Chwilę później poinformowano, że Prokuratura Krajowa wystąpiła marszałek Sejmu o uchylenie immunitetu prezesowi NIK, któremu śledczy chcą postawić kilkanaście zarzutów, w tym podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych.

Szymon Hołownia, komentując te wydarzenia w rozmowie z Polsat News powiedział, że „rewolucja pożera własne dzieci”. Ocenił, że zatrzymanie Jakuba Banasia na lotnisku to akt pokazowy, ponieważ „wiadomo gdzie mieszka, stawia się na wezwania i odpowiada na pytania”. „To zrobienie cyrku w świetle fleszy, by upokorzyć i pokazać, kto tu rządzi. To metody paramafijne, ale oni tacy właśnie są” – stwierdził.

Jak zaznaczył, „NIK to jest maszyna, która nie składa się wyłącznie ze swojego szefa”. „To często kontrolerzy z dużym stażem, doświadczeniem, którzy wnikają głęboko w sprawy. Jeżeli nie blokuje im się możliwości działania, a z przyczyn prawdopodobnie taktycznych Banaś nie zablokował im tej możliwości, to dowiadujemy się takich rzeczy, jak dowiedzieliśmy się o stanie finansów publicznych czy nieprawdopodobnie szybkim wzroście zadłużenia” – zauważył.

Głos w sprawie zabrał też sam Marian Banaś, który wygłosił krótkie oświadczenie po zatrzymaniu jego syna przez CBA. Podkreślił, że cała sytuacja ta nie wpłynie na pracę Najwyższej Izby Kontroli.

„Zapewniam państwa, że jakiekolwiek działania podejmowane wobec moich bliskich nie spowodują odstąpienia przeze mnie od wypełniania powierzonych mi konstytucyjnych obowiązków. NIK pod moim kierownictwem realizuje misję naczelnego i niezależnego organu kontroli państwowej i oświadczam, że żadne działania podejmowane wobec mojej osoby, jako prezesa NIK, tego nie zmienią” – powiedział szef NIK, którego cytuje Polsat News. „Państwo prawa i demokracja dla mnie to wartości najwyższe. Nigdy się ich nie sprzeniewierzę” – stwierdził Marian Banaś w oświadczeniu.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.