To próba wojny biologicznej!

Opublikowano: 03.08.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 495

Sytuacja, która powstała z powodu pandemii COVID-19, przypomina próbę wojny biologicznej, powiedział chirurg dziecięcy, doktor nauk medycznych, przewodniczący instytutu naukowo-badawczego chirurgii dziecięcej i traumatologii Leonid Roszal w wywiadzie dla „Forbesa”. Mówił o tym już w marcu i do dziś zdania nie zmienił.

Jak zaznaczył, nie wszystkie kraje były gotowe do zmierzenia się z tego typu infekcją. W przypadku Rosji do walki z rozprzestrzenianiem koronawirusa zaangażowali się wszyscy, w tym prezydent. Tym niemniej „wirus nie zna granic”, a skali epidemii nie da się przewidzieć. Problemem jest między innymi zachowanie ludzi. Na przykład, jak przypomniał specjalista, były dwa przypadki przywiezienia koronawirusa do Rosji przez lekarzy, którzy nie zrezygnowali z wyjazdu za granicę.

„Kiedy analizuję obecną sytuację, zdaję sobie sprawę, że to próba wojny biologicznej. Nie mówię, że ten wirus został stworzony przez człowieka: nie ma wystarczających podstaw, by coś takiego twierdzić, oprócz tego nie jestem wirusologiem. Ale jest to sprawdzian dla systemu zdrowia, w tym ochrony biologicznej kraju” – powiedział Roszal.

Jak podkreślił, w Związku Radzieckim system ochrony biologicznej był zbudowany na najwyższym poziomie. Na tym samym modelu powstał także system chiński, uważa rozmówca gazety. „A my ten system częściowo utraciliśmy. Teraz przechodzi on test” – stwierdził.

Od początku pandemii w Rosji zarejestrowano ponad 850 tys. przypadków zakażeń COVID-19, 14 128 osób zmarło, ponad 650 tys. wyzdrowiało. Jedna trzecia odnotowanych przypadków – 242 tys. przypada na Moskwę, ponad 181 tys. pacjentów wróciło już do zdrowia. Łącznie na świecie odnotowano ponad 18 mln przypadków zakażeń, ponad 689 tys. osób zmarło.

Na podstawie: Forbes.com
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 2,43 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Wojna INFO
Użytkownik

“nie ma wystarczających podstaw, by coś takiego twierdzić, oprócz tego nie jestem wirusologiem”
No to jak się nie jest wirusologiem to proszę nie obalać twierdzeń wirusologów. Twierdzą oni, że bezsprzecznie jest to sztuczny wirus. Zostały (nieusuwalne) ślady po narzędziach do manipulacji.

agomyj
Użytkownik

@Wojna INFO
Którzy wirusolodzy, jakieś źródła?

@Arcetron
Kto przeprowadził te badania DNA? Wiarygodne dane?

Ps. Akurat jako broń biologiczna, ten wirus daje radę. Paraliżuje gospodarkę danego kraju, osłabia ekonomię, a co za tym idzie także armię. Wróg nie musi wchodzić do danego państwa tylko czeka, aż to upadnie.
Problem tylko w tym, że ten wirus (zakładając oczywiście, że istnieje;p) nie chce ograniczać się do jednego albo kilku krajów.
Tak naprawdę tylko Chiny radzą sobie z epidemią. Jak tak dalej pójdzie wiele państw świata upadnie albo zostanie poważnie osłabionych. USA już w tej chwili notują spadek PKB większy niż 20%.

Jeszcze okaże się, że Chiny zdobędą świat bez jednego wystrzału.

donkey
Użytkownik
donkey

@Wojna INFO
Daj jakieś źródło bo każdy w internecie może wszystko napisać.