To polskie Watergate!

Opublikowano: 29.11.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3033

Wczorajsze wystąpienie Sławomira Mentzena w Sejmie odbiło się szeroko w mediach. Wiele osób bardzo życzliwie komentowało to wystąpienie z różnych stron politycznych, ale również świata mediów.

Poniżej prezentujemy całą treść wystąpienia Sławomira Mentzena ws. powołania sejmowej komisji śledczej ds. inwigilacji. Między wierszami pojawią się również wrzutki z mediów społecznościowych komentujących to wystąpienie.

Wystąpienie Mentzena

Ustalmy, o czym my tu najpierw mówimy. Urządzenie Pegasus jest oprogramowaniem szpiegowskim umożliwiającym dostęp do każdego telefonu komórkowego. Umożliwiającego dostęp do zdjęć, do nagrań, do wiadomości, do mikrofonu oraz do kamery. Ponieważ smartfony stały się nierozłącznym elementem naszego życia, każdy z nas, w czasie rządów PiSu miał przy sobie urządzenie podsłuchowe, które jeszcze mogło nas nagrywać w dowolnym momencie. O tym właśnie mówimy. Bezpieki państw totalitarnych w XX wieku nie miały takich możliwości naruszenia czyjejś prywatności. Nie miały takich możliwości inwigilowania kogoś. Historia użycia przez służby PiS-u Pegasusa od samego początku jest historią działań nielegalnych, niemoralnych, wręcz obrzydliwych.

Zaczęło się od tego, że nielegalnie przekazano z Funduszu Sprawiedliwości 25 milionów złotych do CBA. Następnie CBA nielegalnie kupiło oprogramowanie niezgodne z polskim prawem. A następnie to nielegalnie sfinansowane i nielegalnie zakupione oprogramowanie używało w nielegalnym celu.

Pegasus został stworzony po to, żeby tropić sprawców najcięższych przestępstw. Morderców, pedofili, terrorystów, zorganizowane grupy przestępcze. Tymczasem okazuje się, że Polska jest niesamowicie spokojnym i bezpiecznym państwem. Gdzie nie ma żadnych groźnych bandziorów. Gdzie nie ma żadnej zorganizowanej przestępczości. Nikt nikogo nie porywa. Nie morduje, nie gwałci. Nikt nie ustawia wielkich przetargów. Nikt nie kupuje ustaw. Nic złego się nie dzieje. I znudzone tym służby, tym spokojem, tym, bezpieczeństwem, tą praworządnością wzięły się za inwigilowanie polityków opozycji.

Co trzeba mieć w głowie, że jednym z najgroźniejszych bandziorów w Polsce jest Krzysztof Brejza? Albo Michał Kołodziejczak? Albo Roman Giertych? Co trzeba mieć w głowie? Naprawdę komuś przyszło do głowy to, żeby inwigilować szefa sztabu największego partii opozycyjnej w trakcie kampanii wyborczej? I uważać, że to jest bardzo groźny przestępca? Bo komuś w służbach PiS-u to do głowy przyszło!

Zresztą tych „przestępców” to wy zidentyfikowaliście znacznie więcej. Media donoszą, że dokonaliście 3 tysięcy ataków na 500 urządzeń należących do kontrolerów i pracowników Najwyższej Izby Kontroli. I inwigilowaliście tych ludzi, kiedy NIK zajmował się – niespodzianka, przypadek – wyborami kopertowymi.

Najlepiej o waszych esbeckich rządach, waszych esbeckich służbach świadczy to, że na dzień przed ciszą wyborczą opublikowaliście w TVP zapis rozmowy pomiędzy prezesem Najwyższej Izby Kontroli a jego adwokatem!

Co by się wydarzyło, co byłoby dalej, gdybyście jakimś nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności rządzili trzecią kadencję?! Oglądalibyśmy w wiadomościach rozmowy polityków opozycji z ich psychologiem? Z ich lekarzem? A może zrobilibyście pierwszą w historii transmisję spowiedzi prosto z konfesjonału? Bo ludzie tam też mają telefony i też mogliście ich podsłuchiwać.

Czym takie postępowanie różni się od tego, co SB robiło w PRL-u. Zresztą nie tylko my zadajemy sobie takie pytania. Twórcy tego oprogramowania NSO Group też zadało sobie takie pytanie. I sobie na to pytanie odpowiedzieli. I zabrali wam prawo do korzystania z Pegasusa. Polska wyleciała z listy państw mogących korzystać z tego oprogramowania. Na tej liście zostały takie państwa jak Litwa, Czechy, Słowacja, Rumunia, Bułgaria, Cypr, a nawet Indie. Ale Polski tam nie ma, ponieważ wykorzystywaliście to oprogramowanie niezgodnie z przeznaczeniem.

Ta sprawa ma jeszcze jeden wątek. Wszystko wskazuje na to, że NSO Group trzymało te dane, które nielegalnie trzymaliście, na swoich serwerach, do których prawdopodobnie miały dostęp izraelskie służby specjalne. I należy sobie zadać pytanie, czym, jak nie szpiegostwem i zdradą, jest inwigilowanie polskich polityków, a następnie pozwolenie na przekazywanie tych danych do obcych wywiadów. Według mnie to się właśnie w ten sposób nazywa.

Cala ta afera jest polskim Watergate. Dla przypomnienia afera Watergate zaczęła się od tego, że okazało się, że współpracownicy administracji Richarda Nixona nielegalnie próbowali zamontować podsłuch w sztabie Partii Demokratycznej. Gdy rzecz się wydała, Nixon musiał złożyć rezygnację. O całej sprawie nakręcono kilka filmów, niektóre nawet dobre. Natomiast mówi się o tym po 50 latach. Takiej skali była to afera. I nikt nie miał wątpliwości, że takich rzeczy nie powinno się robić. A wy mówicie, że nic się nie stało. Jak mówił dzisiaj premier, że jest to temat zastępczy. Czy jak pan [Michał Wojcik – PiS] mówił, że jest to hucpa polityczna. Czy jak wcześniej mówiliście, że Pegasus to jest „ha, ha, ha, stara konsola do gier”. Nie to nie jest stara konsola do gier. To jest nielegalne urządzenie szpiegowskie, które wykorzystywaliście do inwigilowania polskiej opozycji.

Ta sprawa jest hańbą dla całego Prawa i Sprawiedliwości. Mieliście kilka lat na to, żeby tą sprawę zbadać, znaleźć winnych, a następnie przykładnie ich ukarać. Nie zrobiliście tego. Co oznacza, że tolerujecie, akceptujecie, godzicie się na takie metody sprawowania władzy. Co więcej, wygląda na to, że wy to nawet lubicie. Bo jest zupełnie oczywiste, że wy również byliście inwigilowani przez to urządzenie. Przecież trzeba było jakoś utrzymać tę większość rządzącą. Trzeba było znaleźć haki na swoich własnych ludzi. I wy się na to godziliście, żeby wasze służby was inwigilowały. Politycy, którzy za to odpowiadali, nie powinni siedzieć tutaj z nami w Sejmie, tylko powinni siedzieć w więzieniu i to przez długie lata. Bo ci mentalni ubecy, te moralne zera inwigilowały swoje ofiary w sposób zupełnie nieuzasadniony. Czytaliście wiadomości, oglądaliście zdjęcia, słuchaliście czyichś rozmów. Mogliście włączać komuś kamerę albo mikrofon w najintymniejszym momencie. Następnie te dane leciały prosto do TVP i frunęły prosto na zagraniczne serwery kontrolowane przez obce wywiady.

Nie ma możliwości, żeby coś takiego się jeszcze raz zdarzyło. Trzeba bardzo przykładnie ukarać tych ludzi. I skazać ich na wieloletnie więzienie. Jeżeli to się nie wydarzy, jeżeli ktoś za to na długie lata nie pójdzie siedzieć, to jako państwo nieprędko pozbędziemy się swojego tekturowego, kartonowego, bananowego charakteru.

Dlatego oczywiście jako Konfederacja popieramy wniosek o komisję śledczą.

Autorstwo: Sławomir Mentzen
Wstęp i źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. paullenburg 29.11.2023 13:40

  Trzeba przyznac ladnie pojechal pislamistom i ich esbeckim ciagotkom ….

 2. hashi 29.11.2023 17:27

  Ładnie tylko szkoda że do pustej sali, bo jak niema głosowania to te bydlaki przychodzą tylko listę podpisać. Gadanie gadaniem a tych zwyrodnialców nikt nie potrafi ukarać. Miało być Norymberga 2.0 i klops popisali listy zaniepokojenia, skargi i tyle. Tu trzeba z wojskiem wjechać i wszystkich zaaresztować, z grubsza wystrzelać największych zdrajców reszta szybki sąd polowy. Takie słodkie pierdzenie na mównicy nic nie zmienia. Do czasu kiedy niepowstanie system odpowiedzialności oraz karania za czyny i słowa polityków to ten kraj będzie schodził na dno, a właściwie dno już osiągnął teraz brodzimy w mule po kolana.

 3. Denisrozrabiaka 29.11.2023 19:51

  Mógł z mównicy poruszyć inne ważne tematy : Amber Gold, dopalcze z 2006 roku czy perypetie Matki madzi.
  2 tygodnie temu – Maciej w programie musisz to wiedzieć przewidział, że “pegasus” będzie nadrzędnym tematem

 4. Stanlley 29.11.2023 23:23

  A Jak tam 100 ustaw Mentzena? Aaaaa stronę usunął… a piątka mentzena…. zapomniał? W gębie mocny ale pokazał ostatnie 5 lat że nic nie zrobił – ani on ani ta jego śieszna partia – a jak było głosowanie za odebranie imunitetu Kaczyńskiemu – to jego partyjka głosowała przeciw albo się wstrymali…

  żadne watergate! Bicie piany – jak platfuski zamiotły pod dywan aferę podkarpacką zamiast pokonać pis raz na zawsze? Pomogli im to jeszcze tuszować…

 5. Stanlley 29.11.2023 23:23

  rusofob

 6. kufel10 29.11.2023 23:34

  Przecież to jego praca, gadać, gadać, dzielić, mylić trop, zbierać szekle. A tu się emocjonują co mógł, co powiedział, na kogo głosowali 😀 Zachowania ekspedientki w ołszonie czy kierowcy autobusy też będziecie relacjonować? :)))

 7. MasaKalambura 30.11.2023 00:19

  To może zacznijmy dyskusję o tym, jak nasze społeczeństwo jest najbardziej inwigilowanym narodem w całej EU. Czemu watergate ma dotyczyć tylko polskich Niksonów?

  Dzięki naszym szanownym władzuniom można nas inwigilować na podstawie li tylko zachcianki Urzędnika Skarbowego. Podobnie służby cywilne i wojskowe. Tylko, gdy planują zatrzymanie proszą o zgody. Prewencja nawet nie musi się pytać o zgody, jeśli uzasadni sobie to sama wedle niej wystarczająco.

  Czy ten skandal posłowie też obiecują rozwiązać i znieść błędy przeszłości z barków uciemiężonego, przysłowiowego Polaka?

  Czy prewencyjna cenzura z czasów wirusowych też nie jest tego przejawem, tylko odwróconym?

 8. Katana 30.11.2023 15:25

  Twardo hashi, i choć odpowiednio to ja bym wpierw popróbował z izolacją i elektrowstrząsami. Może jaką biblię im był bym puścił… 24/7 – rzecz jasna.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.